728b.gif

Darjeeling s ručením omezeným

06.05.08 22:11 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 1485x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Darjeeling LimitedFilmy Wese Andersona si zaslouží nálepku „zvláštní“. I když se nesetkávají s oblibou u mas, filmově znalým jedincům, kteří nepohrdnou zvláštností, převelice chutnají. Mně osobně učaroval Život pod vodou.

Velice chabě dokážu popsat čím a proč, ale u téměř dětsky vyprávěné story, ve které však nechybí ani porce tragédie, jsem se cítil jako právoplatný člen posádky pana Zissoua.

Darjeeling na kvality svého mladšího sourozence nedosahuje. Mezi filmy, jejichž děj nikam příliš nemíří, se ale umisťuje vysoko. Tři bratři se neviděli celý rok, tedy od doby, kdy pohřbili svého otce.

Francis (Owen Wilson) měl během zmiňovaného roku nehodu na motocyklu, ze které když se vzpamatoval, první jeho myšlenka vedla k jeho bratrům, proč již nemají vztah jako dříve. Peter (Adrien Brody) si potrpí na předměty, které patřily jejich otci, a také nesnáší Francisovu potřebu rozhodovat o všem a za všechny. Jack (Jason Schwartzman) je sukničkář a taky docela flegmatik, který se do šarvátek svých sourozenců do rozumné míry nezapojuje.

Na Francisovo pozvání se vydají vlakem napříč Indií, aby na tomto spirituálním tripu našli ztracenou společnou cestu. Ne vše ale vychází tak růžově, jak bylo naplánováno a teprve když se zdá, že cestování skončí nešťastným způsobem, ta opravdová duchovní štace vyrazí plnou parou ve správných kolejích ve stylu humoru, ale i smutku a zklamání. Obzvlášť režisérovy oblíbené hudební prostřihy mají i tentokrát svou osobitou a silnou atmosféru.

Darjeeling LimitedMezi skvělými herci, kteří jsou ve velké míře s Andersonem spjati už z dřívějška, nechybí ani Bill Murray v malé roličce obchodníka nebo Anjelica Huston, coby maminka tří titulních protagonistů.

Darjeeling je snímek určený pro užší cílovou skupinku diváků. Pokud ale patříte mezi nás, kterým se Andersonovy snímky ze známého, či neznámého důvodu líbí, tahle vyjížďka Vás podle mého nezklame.

Hodnocení

pcblog.cz: 7 z 10
csfd: 67%
imdb.com: 7.3 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď