728b.gif

Speed Racer čtyřma očima 1

10.05.08 23:00 | Kultura | autor: Baque (profil) | Čteno: 2411x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Speed RacerJak už název napovídá, rozhodně se nejedná o žádný z těch sofistikovaných filmů, o kterých musíte ještě týden po shlédnutí přemýšlet, co vám autor chtěl říci. Jde o nesmírně jednoduchý naivně postavený příběh, se kterým se setkáme v každém druhém americkém filmu.

Je to příběh závodníka, který po vzoru svého zesnulého bratra kraluje automobilovým závodům a jednoho dne se stejně jako jeho bratr musí tváří v tvář postavit velkým společnostem, pro něž jsou automobilové závody jen předem smluveným obchodem, který si za žádnou cenu nenechají nikým překazit. Nicméně, příběh zde podle mého mínění vůbec není stěžejní.

Hlavní roli v tomto filmu hraje jeho vizuální zpracování. Snímek pochází z dílny bratrů Wachovských, jež prosluli svým legendárním Matrixem. A právě tato jejich trojdílná série, ač se to nezdá, má určité pojítko k filmu Speed Racer. Byly zde totiž použity všechny barvy, které nebylo možno spatřit v již zmíněném Matrixu. Divák se tedy může těšit na opravdu pestrou paletu, která již nebude jen kombinací zelené a černé. Autoři barvami opravdu nešetřili, a to ať už se jedná o barvy tapety ve Speedově pokoji, oblečení postav nebo o panoramatické pohledy na město a závodní tratě.

Speed Racer

Zasazení děje do prostředí automobilových závodů v jakési časově nepřesně určené době, dávám tvůrcům naprosto volnou ruku co se efektů týče. Nečekejte tedy nic obyčejnějšího, než hypermoderní techniku, jež jde ruku v ruce s osobitým designem, který vystihuje každého z jezdců. Na trati se kromě, běžné jízdy po zemi můžete těšit na nejrůznější skoky, pády a nejrůznější jiné kousky. I když se vám některé efekty zpočátku budou zdát tak nějak přehnané, časem si na ně zvyknete a slova jako „gravitace“ pro vás zůstanou jen prázdným pojmem. Jak už jsme se mohli přesvědčit v Matrixu, Wachovski brothers mají sklon k porušování fyzikálních zákonů.

Dalším typickým prvkem jejich rukopisu je smysl pro jistou okázalost, jež nám předvádějí na kombinaci supermoderních technologíí a prostorů zdobených olejomalbami v těžkých zlacených rámech a mramorovými plastikami. To samé můžeme pozorovat na oblečení hlavních hrdinů. Žijí sice v době moderních technologií, ale jejich oblečení jako by zůstalo někde v 60. letech 20.století.

Speed Racer

Máte-li tedy volné dvě hodinky a nudí už vás „obyčejně“ barevné filmy zajděte na tento odpočinkový snímek, u kterého se rozhodně nudit nebudete. Poté co tento barevný koktejl shlédnete, už vám obloha nebude připadat dostatečně modrá a tráva dostatečně zelená.

Hodnocení

pcblog.cz: 7 z 10
csfd.cz: 71%
imdb.com: 6.4 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď