728b.gif

RETRO: Fawlty Towers (1975, Hotýlek)

16.05.08 00:25 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 1831x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Fawlty TowersBasil Fawlty (John Cleese, brilantní britský komik a člen uskupení Monty Python) je majitelem malého hotelu v anglickém Torquay. Vlastní ho společně se svou komandující ženou Sybil (Prunella Scales), kterou z duše nenávidí.

Stálý personál tvoří děvče pro všechno jménem Polly (Connie Booth), která by mnohem raději byla umělkyní, ale co se dá dělat, a zcela oddaný číšník Manuel (Andrew Sachs), drobnější kníratý jednoduchý Španěl z Barcelony (je levný a „dobře“ se učí). K nevelké radosti svého zaměstnavatele především neúspěšný bojovník se základy angličtiny.

Co však vznětlivý Fawlty nesnáší možná ještě víc, než svou vlastní ženu, jsou lidé, kteří se do jeho hotýlku přicházejí ubytovat. Jak nemáte před jménem vysokoškolský nebo šlechtický titul, jste zkrátka chátra. Basil navíc zásadně odmítá pochopit, že má být k zákazníkům alespoň minimálně vstřícný, více než nulově laskavý a ohleduplný. Všichni živí tvorové byli stvořeni, aby mu ztrpčovali život.

Fawlty TowersCelý seriál stojí na Cleeseově famózním komediálním nadání, ostatní herci, ač talent nezapřou, mají především podpůrné role pro mistra oboru.

Autorskou dvojicí sitcomu je samo duo Cleese – Connie Booth, oba pravidelně vystupující v Pythonovských skečích. Není tedy divu, že se onen toliko osobitý humor MP často objevuje i mezi zdmi výše zmiňovaného hotýlku. Proto však nutno dodat, že čtyřem z pěti lidí možná nebude až tak do smíchu.

Prošli-li jste ale testy coby Python-pozitivní, budete se bavit jak jinak, než královsky. Škoda jen tenoučké porce dvanácti epizodek (každá má třicet minut).

Seznam epizod

1. série

A Touch of Class
The Builders
The Wedding Party
The Hotel Inspectors
Gourmet Night
The Germans

2. série

Communication Problems
The Psychiatrist
Waldorf Salad
The Kipper and the Corpse
The Anniversary
Basil the Rat

Fawlty Towers

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď