728b.gif

WL-2203S-V3 – speciální WiFi USB adaptér

01.06.08 14:14 | Hardware | autor: Longer (profil) | Čteno: 7266x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (2 hlasů, prům.: 1.50)

USB WifiDnes mám pro vás opět TIP na velmi zajímavý kus hardwaru a to zejména pro ty z vás, kteří se buď zabývají bezdrátovými sítěmi, nebo pro ty, kteří hledají levné a přenosné řešení připojení k wifi pomocí externí antény.

Takzvaný Wifi USB klíč je v nynější době už celkem běžnou záležitostí, tento stereotyp rozrazila nedávno firma CC&C, když uvedla na trh svojí novinku v podobě USB WiFi adaptéru s možností připojení externí antény pomocí RSMA konektoru.

Takže pokud této možnosti využijete, můžete se přes USB pohodlně připojovat na výrazně větší vzdálenosti než s běžným USB klíčem, v němž je sice integrovaná anténka, ale vzhledem k jeho velikosti je zřejmé, že ani její zisk nebude značný.

CC&C WL-2203S-V3 je dodáván s běžným pendrekem (2dB anténkou) a s minicédéčkem, které obsahuje ovladače. Ty jsou potřeba zejména pro starší operační systémy. Windows Vista si s adaptérem poradí v rámci svých ovladačů. Vzhledem k problémům se stažením ovladačů z webu výrobce, přiložím na konec článku link, ze kterého je budete moci snadno stáhnout. Instalace ovladačů je bezproblémová. Windows si je při vloženém CD najdou sami, takže můžete adaptér začít ihned využívat.

Uvnitř USB klíče je obsažen čipset Realtek, který vám umožní komunikaci podle norem 802.11b/g, kde jsme schopni dosáhnout rychlosti modulace až 54MBit/s. Vyzařovací výkon je pro normu b 17dB a pro normu g 15dB. Spotřeba adaptéru je při vysílání 350mW a při příjmu 270mW. Jak již bylo zmíněno, adaptér disponuje RSMA konektorem pro připojení vnější antény. Cena adaptéru se pohybuje kolem 450Kč včetně DPH, takže je levnější alternativou k hardwarovým přístupovým bodům.

Velkou a pro mně jako wifináře zásádní výhodou tohoto adaptéru je komaptibilita se scanovací utilitou NetStumbler, díky níž můžete snadno a velmi přesně zaměřovat bezdrátové antény (pozor, tato utilita nefunguje na Windows Vista!!). To ocení zejména nadšenci z řad provozovatelů komunitních sítí, kde ješte nevymřelo pásmo 2,4GHz.

Za dobu užívání adaptéru WL-2203S-V3 jsem nezaznamenal žádný závažný problém, proto ho můžu doporučit zejména lidem, kteří hledají levný způsob připojení k venkovním bezdrátovým sítím a hlavně těm, kteří potřebují skenovat právě NetStumblerem.

Driver pro WL-2203S-V3 stahujte zde (12,9MB).

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek WL-2203S-V3 – speciální WiFi USB adaptér

  1. Tenhle Wifi adaptér je výborný. Kdysi jsem jej někde dostal zdarma na akci, jejíž název už si asi nevybavím. Používám to doma v kombinaci se stolním minipočítačem vybaveným Windows 98. Ten počítač má takhle starý Windows zcela záměrně a bylo potřeba ho připojit do současné Wifi sítě. Tento adaptér mi vyřešil starosti, protože pod Win98 má už máloco ovladače a když se hledá něco, co umí WPA2-PSK, tak jsou možnosti výběru ještě omezenější.

Zanechat odpověď