728b.gif

Tiskárna HP – jak se zbavit mračna přidružených aplikací?

26.12.07 21:07 | Hardware | autor: DXP (profil) | Čteno: 4118x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

tiskarna_hpKdyž před časem vypověděla službu má stará dobrá tiskárna HP DeskJet 610C, a já ji nahradil novým kouskem – tím nejlevnějším, co se dalo pro mé skromné potřeby sehnat – HP DeskJet 3940 – setkal jsem se při instalaci ovladačů pro tuto tiskárnu s jedním závažným problémem. Kromě driverů totiž instalátor do počítače nainstaloval i obrovskou hromadu aplikací, jedna z nich dokonce neváhala a okamžitě se asociovala se všemi příponami souborů obrázků.

Některé z aplikací samozřejmě šly odebrat, většina z nich ale při pokusu o odinstalování vyžadovala odstranění také dalších aplikací, které naopak svou likvidaci podmínily nefunkčností samotné tiskárny. A tak se nakonec také stalo.

Po tomto utrpení tedy mé první kroky mířily na Internet, jaké však bylo moje zklamání, když jsem ke stažení objevil pouze 45MB balík konající stejné „bundle-zlo“ jako jeho bratr z driverového CD. Po několika dalších pokusech, jak říci instalačnímu programu „ne, chci jen ovladače“, jsem dospěl k nejméně bolestivému řešení ve formě ručního podstrčení potřebných knihoven.

Po připojení tiskárny do systému jsem tedy zvolil ruční instalaci, manuálně vyhledal ovladač tiskárny a ten Windowsům podstrčil. Moment překvapení přišel ve chvíli, kdy se během kopírovaní souborů sama inicializovala instalace aplikace HP Image Zone Express, bez které údajně tiskárna fungovat neměla. Inu což, aplikaci jsem nainstaloval, po dokončení instalace tiskárny opět odebral a vše funguje v pořádku. Momentálně se v dialogu „přidat/odebrat programy“ zobrazuje pouze „HP DeskJet 3900 Series„.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď