728b.gif

MozBackup: záloha nastavení Forefoxu a Thunderbirdu

08.06.08 18:57 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 4617x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

MozBackup IconUž je tomu asi rok, co jsem si koupil notebook s předinstalovaným systémem Windows Vista. I přes můj skeptický postoj k tomuto systému jsem se pokusil o jeho užívání při mé práci. Zhruba před týdnem byla moje trpělivost u konce a vzhledem k nedávnému uvolnění SP3 pro Winows XP jsem se rozhodl pro vyzkoušení starých dobrých XPéček.

Aby byl přechod co nejsnazší, pokusil jsem se o zálohu nastavení většiny programů, abych ho mohl po instalaci snadno obnovit. Snadnou cestou v případě Firefoxu byl pro mně prográmek MozBackup.

MozBackup

MozBackup je program, který vám umožní zálohovat nastavení všech aplikací Mozilla, tj. Firefox, Thunderbird, Sunbird, Flock, SeaMonkey, Mozilla Suite, Spicebird a Netscape.

MozBackup strana 1

Mozilla aplikace ukládají nastavení na základě uživatelských profilů do jednotlivých složek, ty obsahují v případě Firefoxu jak bookmarky a oblíbené stránky, tak i rss feedy, uložená hesla a historii. Já osobně často využívám možnost uložení hesel u různých fór a e-shopů. Dohledávání přihlašovacích údajů po reinstalaci systému je nereálné. Stáhněme tedy program MozBackup a nainstalujme ho.

MozBackup strana 2

Po jeho spuštění dostaneme nabídku nainstalovaných Mozilla aplikací a zda chceme provést zálohu (backup) nebo obnovení (restore). Vybereme tedy mód zálohování a aplikaci, jejíž nastavení budeme zálohovat. Na další obrazovce dostaneme nabídku používaných profilů pro danou aplikaci. S největší pravděpodobností tam bude pouze jeden profil s názvem default. Ten tedy označíme a stanovíme cestu k místu, kam budeme chtít uložit soubor zálohy. Dále už jen zvolíme, která nastavení a data chceme uložit pro další použití. Po potvrzení bude vytvořen soubor zálohy.

MozBackup strana 3

Až budeme chtít použít zálohu na nově nainstalovaném počítači, opět zprovozníme aplikaci MozBackup. Po spuštění zvolíme mód obnovy (restore), dále aplikaci do níž budeme zálohu obnovovat a potvrzovacím tlačítkem spustíme obnovu.

Tímto způsobem si velmi usnadníme práci při reinstalaci počítače, zejména nastavování mailového Thunderbirdu je velmi otravnou záležitostí, pokud stahujete poštu z více schránek. V nejbližší době přinesu návod jak zálohovat další aplikace.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď