728b.gif

Jak ukládat stream ve formátu .asf?

15.06.08 13:08 | Internet | autor: Longer (profil) | Čteno: 7388x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

VLC LogoPoslouchání internetových rádií je v poslední době čím dále, tím oblíbenější. Celosvětově si můžeme vybrat z tisíců rádií, která jsou jistě schopna obsáhnout všechny vynalezené hudební styly, takže si každý z vás jistě najde to své oblíbené. Co ale dělat, když některé z vašich oblíbených rádií přenáší nějaký pořad, který byste rádi slyšeli vícekrát než jednou?

Co takhle si pořad uložit lokálně do svého počítače? Já vám dnes poradím jak snadno uložit stream ve formátu .asf a .asx (většinou označovaný jako stream pro Windows Media Player) pomocí programu VLC.

Jak již bylo zmíněno, budeme potřebovat nainstalovaný VLC media player, tento velmi komplexní produkt se vyznačuje hlavně tím, že k přehrávání mediálních souborů využívá vestavěné kodeky, pokud tedy nemáte v počítači nainstalován nějaký potřebný kodek, tak s tímto programem vám nebude dělat problém přehrání většiny multimediálních souborů. Vrhněme se tedy na věc, máme nainstalovaný a spuštěný program VLC.

VLC stream

Rozrolujeme nabídku Soubor a zvolíme možnost Open Network Stream.

VLC stream

Otevře se nám okno, ve kterém zvolíme možnost otevření streamu z HTTP a do URL vyplníme cestu k našemu asf/wmv/mms streamu. Dále zaškrtneme Stream/Save a klikneme na tlačítko Nastavení.

VLC stream

Pokud chceme stream v době ukládání zároveň sledovat, zaškrtneme možnost Play locally , dále zaškrtneme možnost File a zvolíme požadovanou cestu k cílovému souboru .asf. Dále zvolíme jako Encapsulation method ASF. Po kliknutí na potvrzovací tlačítko OK začne reprodukce a zároveň její ukládání na váš lokální disk.

VLC stream

Pro ukončení nahrávání streamu stačí v přehrávači zmáčknout zastavovací čtvereček a soubor streamu se tím ukončí. Máme hotovo, zbývá jen upozornit, že je potřeba myslet na autorská práva při nakládání s vzniklými soubory.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď