728b.gif

Celovečerní filmy na YouTube?

22.06.08 22:51 | Internet | autor: Longer (profil) | Čteno: 54099x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (1 hlasů, prům.: 3.00)

YouTubeS rostoucí rychlostí připojení domácností k internetu se stala velmi oblíbenou službou nabídka streamovaných videí. Nejvýznamnějším serverem v této oblasti je bezpochyby YouTube. Tento server se vyznačuje možností náhrání libovolného videa a tím jeho zveřejnění pro všechny uživatele internetu.

Doposavaď bylo možné uploadovat videa s maxilmální délkou deseti minut. YouTube nyní přikročil ke zrušení tohoto limitu a umožňí vybraným uživatelům nahrát video s maximální velkostí 1GB. Tento krok velmi potěšil zejména nezávislé a méně známé filmové producenty, kteří budou moci své celovečerní filmy šířit pomocí tohoto portálu, aniž by je museli rozsekat na desetiminutové části.

Dosavadní limit byl zaveden přibližně po měsíci fungování YouTube, zejména z důvodu snížení vytíženosti serverů a jejich připojení k internetu, ale také jako znesnadnění pirátského sdílení filmů chráněných autorskými právy. Málokoho baví sledování celovečerního filmu na čtrnáctkrát a podobně. Nyní už YouTube (vzhledem k financím) jistě problém s technickým stavem svých serverů nemá a vyvolené, kteří budou mít možnost uploadu těcho větších videí si jistě dobře vybere.

Pojďme tedy ještě vzniklou situaci přirovnat k českému stream.cz, kde můžeme sledovat podobné tendence. Omezení uplodovaného videa od běžného uživatele je zde stanoveno na 100MB, televize Prima má ale to privilégium nahrát sem své pořady celé.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

7 odpovědí na článek Celovečerní filmy na YouTube?

  1. Samozrejme, reklama neni zrvona po chuti lidem v produktivnim veku a stari mohou namitnout, ze mladi si brzy uvedomi, jak rychle cas leti a zanedlouho budou sami pohilzet na mladez, kterou sami privedli na svet.Videa ovsem maji sokovat mladez aby myslela na budoucnost a nezameskali sanci na zajisteni lepsi pozice.

  2. AFAICT you’ve covered all the bases with this answer!

  3. That’s more than sensible! That’s a great post!

  4. I suppose that sounds and smells just about right.

  5. Thanks for introducing a little rationality into this debate.

  6. Your’s is the intelligent approach to this issue.

  7. I’m really into it, thanks for this great stuff!

Zanechat odpověď