728b.gif

Utilitky pro Windows #1 – eDisk klient

24.06.08 16:08 | Internet, Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 2274x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

eDisk LogoPokud často posíláte větší soubory svým známým, zřejmě jste narazili na situaci, kdy je třeba zvolit mezi ručním posíláním jednotlivým příjemcům (ať už ošklivě přes e-mail nebo v lepším případě via nějakou IM službu), anebo využít služeb některé z filehostingových služeb.

Nebudu zde rozebírat výhody/nevýhody jednotlivých služeb pro sdílení dat, na toto téma je na Internetu opět článků spousta. Já osobně jsem si oblíbil eDisk.cz, který skloubil výbornou rychlost (12Mbit dokáže uspokojit bez problémů), spolehlivost, rozumnou captchu, čekací dobu (~20 sekund), dostupnost (takže vás nepotká hláška ve stylu „all download slots taken“) a trvanlivost dat (1 měsíc od posledního stažení).

V případě, že však plánujete posílat soubory o velikosti několika stovek MB, je třeba postupně přes webové rozhraní postupně uploadovat jednotlivé <100MB archivy (což je limit pro velikost souboru). V tuto chvíli přichází na scénu před časem uvedený eDisk klient.

eDisk Klient

Tato jednoduchá aplikace napsaná v Javě umožňuje snadno nasázet (třeba pomocí drag’n'drop) požadované soubory do fronty a dále se již o nahrávání nestarat, program udělá vše za vás – včetně generace přehledného seznamu odkazů jak pro stažení tak pro smazání souborů. eDisk klient je stále ve stádiu betaverze, přesto však vývojáři v poslední verzi učinili mnohá vylepšení. Například tedy můžete klientu strčit velký soubor a tento bude sám zabalen pomocí WinRARu na 100MB kousky. Z vlastní zkušenosti mám také ověřeno, že programátorský tým je aktivně nakloněn připomínkám a novým nápadům, takže v případě jakýchkoliv komentářů jej stačí kontaktovat.

Programů na styl eDisk klienta po světě existuje spousta (za všechny jmenujme třeba skvělý, byť postarší FileUploader), nicméně, pokud jsem nějaký kousek nepřehlédl, žádný z nich nepodporuje aktuální verzi eDisku. Samozřejmě, pokud preferujete jinou službu, zvolíte také jiného klienta. Pro obyčejného uživatele je ale z mého pohledu právě eDisk nejrozumnější „free“ volbou s minimem kompromisů.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď