728b.gif

Léto v Texasu

29.06.08 23:13 | Offtopic | autor: MichMach (profil) | Čteno: 2132x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

TexasPřed půl rokem jsem se přihlásil do programu Campy v USA, který organizuje Student Agency. Jedná se o zprostředkování práce v jednom z dětských kempů na pozici dohlížitele (councelor) pod dobu letních prázdnin. Po splnění všech podmínek se ozval kemp z Texasu, že má o mě zájem. Já neváhal a nabídku přijal. Dále na mě čekala tradiční hutná dávka byrokratického vyřizování nejrůznějších formulářů, aby mi mohlo být uděleno vízum. Vše vyšlo dle očekávání a přede mnou stála dlouhá cesta přes Atlantik.

První část trasy vedla přes Paříž do New Yorku, kde bylo zajištěno ubytování v jednom z hostelů na Manhattanu. Až po opuštění amerického letiště na mě plně spadlo uvědomení, že se nacházím v úplně cizím městě úplně sám. První kontakt s Američany na sebe nenechal dlouho čekat, když nepočítám vízovou kontrolu. Při cestě do metra se na mě vrhli dva maníci, kteří nabízeli dopravu svými vozy. Argumentovali nebezpečností new yorkského metra. To zas tak strašné nebylo. Je pravdou, že mé spolujezdce bych směle označil za podezřelá individua, ale blížící se Manhattan strukturu cestujících značně obměňoval.

Úsměv mohl vyvolat chlapík, který měl placku s portrétem B. Obamy na klopě svého kabátu, či vskutku roztomilá scénka s chlapečkem. Ten viditelně trpěl silnou rýmou a svůj nosík si stále utíral do trička. Jeho maminka zareagovala až ve chvíli, když ohodil jednoho spolucestujícího. Naneštěstí metro přejelo mou vytyčenou stanici a zastavilo až o 20 ulic dále.

Manhattan

Na tomto místě musím smeknout poklonu našemu pražskému metru, které by v estetickém hodnocení dozajista vyhrálo. Nutno podotknou, že new yorkský systém je mnohokrát složitější, a proto klade spíše důraz na praktičnost. Prodloužená procházka s polo rozbitým kufrem (zacházení letištních zaměstnanců se zavazadly bych označil za otřesné) u mě nevzbudila o městu moc dobré mínění. Ulice byly špinavé a neupravené. Vše způsobila velká bouřka, která se přehnala ještě před mým příchodem.

Manhattan metro

Po přespání v kosmopolitním hostelu mě kroky vedly do zahraniční spřátelené agentury, kde mi dali instrukce o druhé části cesty do Texasu. Spolu s dalšími účastníky programu nás taxík přivezl na letiště. O krácení času pří čekání na letadlo krátil nadmíru temperamentní Nizozemec, který naštěstí jel do jiného kempu.

Let přes Atlantu do Dallasu mě do mrtě vyčerpal. V zavazadlovém prostoru na nás čekal ředitel kempu Tony Perez - samo jméno napovídá, že se jedná o Mexičana. Ten se projevil velice mile, když hned zastavil na prvním fast-foodu a koupil nám, o co jsme si řekli. Dále si už jen pamatuji, jak padám do veliké postele a spím jak dřevo.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek Léto v Texasu

  1. Skvělej článek, těším se na pokračování :-)

Zanechat odpověď