728b.gif

Uživatelů Firefoxu přibývá

30.06.08 15:15 | Internet | autor: Longer (profil) | Čteno: 1864x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Firefox 3 LogoSpolečnost Mozilla Corporation uvedla novou verzi oblíbeného internetového prohlížeče – Firefox 3. Ve spojení s uvedením se pokusila zapsat do Guinnesovy knihy rekordů za nejvyšší počet stažení jednoho souboru za 24 hodin.

Na den, kdy jste mohli tento rekord podpořit jsme vás upozorňovali u nás na blogu. Tento rekord podpořilo něco málo přes 8,3 milionu lidí z celého světa, celkem tedy bylo za tento den přeneseno něco kolem 83  TB dat, což odpovídá průměrné přenosové rychlosti 7,7Gbit/s.

Konečný přesný počet stažení nebyl stále zveřejněn, můžeme ho prý očekávat někdy v následujících týdnech. Záměrem tohoto rekordu byla samozřejmě snaha o větší rozšíření prohlížeče mezi uživateli internetu.

Jak uvádí společnost Net Applications tržní podíl Firefoxu 3.0 se ode dne vydání zčtyřnásobil (nyní činí 4%), což je dle mého názoru velký úspěch. Většina IT firem a odborníků doporučuje Firefox verze 3 a uvádí, že se jedná o nejlepší z dostupných prohlížečů. Celkově tedy Firefox neustále roste, jeho uživatelská základna v tuto chvíli činí 18,5% uživatelů internetu.

Podíl Internet Exploreru má (díky bohu) neustále sestupnou tendenci a nyní je někde u 73%. Dále stojí za zmínku nyní už nejen MACovské Safari, které už překročilo hranici 6%. Opera stále nedosáhla jednoprocentního podílu na trhu.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď