728b.gif

Kung Fu Panda

28.07.08 14:31 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 1847x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Kung Fu PandaHned v úvodu článku se přiznám, že když jsem poprvé viděl trailer na Kung Fu Pandu, říkal jsem si, že na tohle ani nebude nutné se dívat. Typické tisíckrát viděné animákové fórky, nápadná podobnost se zeleným zlobrem, která je navíc podtržená faktem, že jak Shrek, tak panďák Po pocházejí od studia Dreamworks.

Shrek třetí byl podle mého soudu jednoznačně nejslabší díl série, a tak si zřejmě managment studia dal za cíl objevit nového hrdinu. Korpulentní postavičku přebarvili animátoři na bíločernou, přesunuli příběh do staré Činy a zbavili se pohádkových motivů. Co však považuji za nejdůležitější, kromě několika okamžiků se zcela oprostili od popkulturních narážek. A to je jedině plus.

Scénář sice není nijak objevný, klasika „from zero to hero“ je ale přeci od nepaměti v Hollywoodu numero uno. Animace je uhlazená a především nápaditá. Kung fu souboje jsou dětem přístupné, dospělé však svou dynamikou vůbec neurazí. Vtípky, které v traileru působili kýčovitě, v kontextu příběhu a ostatních scén překvapivě jemně zapadají. Suma sumárum mě Po svými údery zahnal do kouta a já pod hrozbou chvatu Wushi přiznal, že jsem o tomto snímku měl hodně mylné představy.

Kung Fu PandaA o co tedy vůbec jde? Pandí mladík Po pracuje se svým otcem jako prodavač nudlí. Ve skrytu duše ale tajně sní, že se stane velkým válečníkem. Coby tlustý neohrabaný medvídek má ale k ladným kung fu mistrům hodně daleko. Podle předtuchy mistra řádu však nejobávanější z obávaných padouchů uprchne z vězení, a tak bude město potřebovat toho nejlepšího možného ochránce. A adeptem, který by mohl získat do držení posvátný Dračí svitek, se shodou obskurních situací stane právě Po. Dál už se nechte překvapit.

Jako už tradičně se z animovaných úst linou hlasy hvězd neanimovaných, Kung Fu Panda není výjimkou. V hlavní roli uslyšíte komika Jacka Blacka, coby jeho mistr bude promlouvat Dustin Hoffman, smrtící tygřici dabovala Angelina Jolie, dále své repliky přidali i Jackie Chan, Lucy Liu, Seth Rogen nebo Michael Clark Duncan.

Shrnu nyní své myšlenky. V Kung Fu Pandě není nic, co byste nikdy dříve v animáku neviděli. Na druhé straně ale jde o hodně kvalitní mix dynamických akčních scén a vtipných okamžiků, takže v rámci kompletní množiny počítačových trojrozměrných snímků rozhodně nadprůměr.

Kung Fu Panda

Hodnocení

pcblog.cz: 7 z 10
csfd.cz: 76%
imdb.com: 7.7 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek Kung Fu Panda

  1. Best and truest adivce could have come straight from my 4 year old son’s mouth: If you’re feeling aggressive, or just bored, scream in a cat’s face.You two are AWESOME together and apparently share a brain! Great post!!!

Zanechat odpověď