728b.gif

Wall-E aneb další dávka emocí od Pixaru

13.07.08 11:37 | Kultura | autor: Longer (profil) | Čteno: 3405x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Wall-E logoJe to tady, animační studio Pixar přišlo po myšákovi z Ratatouille  s dalším celovečerním snímkem. Tentokrát je hlavním hrdinou robůtek Wall-E. Jeho příběh se odehrává v době, kdy byli z planety země vytlačeni všichni lidé obrovským množstvím odpadků.

Ještě před tím, ale spustili projekt Wall-E (Waste Allocation Load Lifter – Earth Class), který měl za úkol minimalizovat množství odpadu jeho lisováním. Wall-E je posledním robůtkem, který zůstal funkční a vykonává svojí práci až do chvíle, kdy jsme vrženi do příběhu my, diváci.

Robůtek Wall-E má i svého kamaráda, nedokázal jsem přesně rozpoznat, co to bylo za hmyzáka, ale tipoval bych to na malého švábíka. Stovky let Wall-Eho stereotypní práce jsou narušeny až příletem průzkumné vesmírné sondy, která život na planetě kontroluje. Zde se Wall-E setká s průzkumným robůtkem Evou, které se snaží projevit svoji náklonnost.

Wall-E + šváb

Vše se ale zkomplikuje, když Wall-E nalezne jednu z posledních rostlin a daruje jí Evě. Ta ji schová do svých útrob a snaží se splnit svůj úkol – doručit zpět na oběžnou dráhu, kde již 700 let vegetuje na palubě vesmírné lodi posledních pár lidí. Wal-E, se ale s odchodem Evy nechce smířit a tak se vydá za ní, aby po sléze prosadil mezi lidmi na vesmírné stanici znovuosídlení planety.

Wall-E + EVE

Tento snímek je opět velmi zdařilým dílkem Pixar Animation Studios, i když jeho hlavní postavy vůbec nemluví (nepočítaje naprosto výstižné bzučení), dokázali mně bavit celých 97 minut. Wall-E je film plný emocí a dobře mířených vtípků. Zpracování je také velmi zdařilé. Opravdu nemám co bych tomuto filmu vytknul, řadím ho na druhé místo svého TOP10 žebříčku animovaných filmů, hned za myšáka co umí vařit – Ratatouille. :)

Wall-E + plant

V České Republice se můžeme těšit na 14.8.2008, kdy proběhne premiéra filmu v kinech. Zlí čeští jazykové, kteří stanovují české překlady názvů filmů si opět zařádili a skvělé Wall-E přeložili na nesmyslné Vall-I, opravdu jsem nepochopil, co tím chtěl autor říci.

Hodnocení

pcblog.cz: 9.5 z 10
csfd.cz: 85%
imdb.com: 8.6 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď