728b.gif

Ohlédnutí za Loveparade 2008

20.07.08 23:57 | Kultura | autor: Longer (profil) | Čteno: 52310x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

LoveparadeO tomto víkendu se opět uskutečnila jedna z největších tanečních párty v Evropě. Jako vhodné místo pro tento ročník byl vybrán kus dálnice u německého Dortmundu. Zřejmě i z tohoto důvodu bylo pro celou akci vybráno motto Higway to love.

Letos se akce zúčastnilo 1,5 milionu lidí z celé Evropy, což je opět velmi zajímavé číslo. Pro ty, kteří se nemohli dostavit osobně, byl zřízen Live přenos, který přenášela mimo jiné i česká hudební televize Óčko.

Akce měla jednu velkou stage vybudovanou na okraji šestiproudé dálnice a dalších několik mobilních v podobě upravených kamionových návěsích. Jak již pořadatelé slíbili, letošní ročník byl velmi dobře osvětlen a o kvalitní efekty opravdu nebyla nouze. Zvláště závěrečná světelná show, při které DJ WestBam míchal letošní hymnu festivalu, a při kterém bylo použito velké množství výkonných laserů s dosvitem až 50km, byla velmi dechberoucí.

Výběr umělců byl, řekl bych, standartní jako u každé akce, která začíná odpoledne a končí o půlnoci. V odpoledním čase hrálo mnoho umělců, které jsem sám ani neznal, ale později k večeru rozřízl sadu nezábavných minimálově laděných setů hudebník Moby s velmi kvalitním setem, jako obvykle složeným výhradně z jeho vlastní produkce.

Po Mobyho rozloučení skvělým trackem s velmi vysokým  BPM se o zábavu v publiku postarali po sobě jdoucí Armin van Buuren a Paul van Dyk, dva trancoví velikáni, jejich sety byly dle mého názoru opravdu skvělé. Škoda jen, že takhle Armin u nás nikdy nezahraje.

Třešničkou na dortu byla skupinka elektroniků v čele s Karlem Hydem – Underworld. Oblíbenost tohoto seskupení v Německu je nesporná a opět to prokázali. Z rozlítaného Karla lítal pot na všechny strany, když už byl čas na již zmíněnou závěrečnou ceremonii. Hymnou tohoto ročníku se stal track Westbam & Love Committee – Highway to Love.

Celou akci bych hodnotil velmi kladně, organizace byla dobře zvládnutá, stejně jako efekty a osvětlení. Hudebně bych klidně vynechal všechny umělce před 8. hodinou večerní, jejichž sety pro mně nebyly příliš zajímavé. Doufejme, že další ročník bude pojat více trancově, abych měl důvod se celé akce zúčastnit osobně.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

4 odpovědí na článek Ohlédnutí za Loveparade 2008

  1. Ano, ta stre1nka existuje (bude tam eng jaokyzve1 mutace, takže ty stre1nky nechci mazat zatedm nene1m překlad), ale nelze se na ně dost přes odkazy (jen při zade1ned předme9 adresy). S duplicitou ani tedm že mi indexuje zatedm neveřejne9 podstre1nky taky proble9m neme1m. Ale neche1pu jak se na ty stre1nky ten bot dostal a proč indexuje i dalšed stre1nky na ktere9 nevedou odkazy (např. tolls.eu/switzerland ). Buď stre1nky někdo submitnuje ručně nebo je někde bug 0 1

  2. Kudos! What a neat way of thinking about it.

  3. I really wish there were more articles like this on the web.

  4. I bow down humbly in the presence of such greatness.

Zanechat odpověď