728b.gif

Léto v Texasu #3

22.07.08 12:00 | Offtopic | autor: MichMach (profil) | Čteno: 2413x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

TexasPo pěti dnech intenzivní práce s dětmi na vás padne pořádná únava. Proto není divu, že se všichni těšíme na pauzu. Uleva přichází společně s víkendy. V sobotu ráno se děti vrací domů a zaměstnancům začíná dvoudenní volno.Místní lidé se většinou navrací ke svým rodinám, tak jen málo nás zůstává v kempu. Nastává období klidu, které však může být narušeno nějakou hromadnou akcí.

Tak tomu bylo i tento víkend. Rozhodli jsme se totiž vyrazit do zábavního parku Sx Flags. Centra fungující pod stejným jménem se nachází po celých Spojených státech a dokonce i mimo ně. Po zaplacení skupinového vstupného (32$) máte všechny atrakce zadarmo. Výjimku tvoří soutěžní hry a veškerá konzumace. „Chytře“ je zakázáno vnášet vlastní potraviny a nápoje dovnitř. Proto Vám nakonec nezbývá nic jiného, než si něco zakoupit v místních občerstveních.

Park se dělí na několik tematický navazujících částí. V mexické čtvrti se nacházela horská dráha ukrytá ve skále. Na většinu atrakcí se tvořily přiměřené fronty. Informační tabulky oznamují, jak ještě dlouho budete čekat na absolvování samotné atrakce, jestliže se nacházíte na onom místě ve frontě. Čekání zpestřuje prostředí. Jezírko s kostlivcem doplněné o krokodýla či padající kapky ze stropu jeskyně. Sršící voda je k vidění na každém rohu a nemá jenom estetický charakter. Zajišťuje osvěžovaní vzduchu.

Six Flags mapa

Většina atrakcí se vyznačuje rychlostí a krátkostí trvání. Po absolvovaní další horské dráhy na nás padla žízeň, zakoupení bezedného kelímku na sebe nenechalo dlouho čekat. Pro naši partu 4 lidí se to vyplatilo. Následující atrakce měla být ještě rychlejší než předchozí, proto se doporučovalo uložení veškerých věcí do úschovny. A skutečně jsme udělali dobře. Občas mě zaskočil pocit, že z velké horské dráhy vypadnu. Nehledě po putování v dutině stromu po vodě na mě nezůstala niť suchá. Naštěstí silné texaské slunko vše ve chvíli uvedlo do původního stavu. Ve středu parku stála dominantní věž, na jejíž špici vyselo charakteristické supermenovské S. Po vystřelení do výšin jsem chvilkami myslel, že vylítnu ze sedačky a skutečně se na chvíli stanu laickým supermenem. Zde mě překvapila organizace froty. Zřízením speciální lajny pro jednotlivce zabezpečovalo plnou vytíženost atrakce. Jednotlivci doplňovali prázdná místa.

Kostlivec

Park obsahoval několik divadel. Dáma v cowboyskem kostýmku se nás pokusila nalákat na tradiční texaské drama, ale neuspěla. Návštěvy dalších ztřeštěných atrakcí jednoznačně zvítězily. Pocit těla bez kontroly a četné polohy hlavou dolů jsem zažil ještě několikrát. Všichni zaměstnanci parku nosili žlutý stejnokroj. Velice se mi líbila jedna kontrolorka u jedné atrakce, a tak jsem hodil řeč. Překvapila mě, poněvadž pocházela z Ukrainy. Tak jsem jen nahodil pár ozkoušených ruských vět a zmizel do výšin v připevněném vozíčku. Hojný počet nejrůznějších her lákal na plyšové výhry. Když jsem se konečně odhodlal vystřelit medvíka, desátá hodina se nachýlila a park se chystal ke spánku. Na absolvováni všech atrakcí bych potřeboval ještě několik hodin, ale i tak návštěva Six Flags rozhodně stojí za to.

Fontána

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď