728b.gif

Dr.Horrible’s Sing-Along Blog

25.07.08 23:20 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 3045x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Dr. HorribleJednoznačně fenomén dnešních dnů. Jinak snad ani nelze v krátkosti tento malý filmový počin popsat. Během nedávné stávky Hollywoodští scénáristé neseděli jen zpustle na zadku a nečekali, co se kolem nich bude dít. Rozhodně to platí v případě Josse Whedona a dvou členů jeho rodiny Jeda a Zacka. Ti ve spolupráci s Maurissou Tancharoen zapracovali na scénáři přibližně třičtvrtěhodinového zábavného muzikálu.

A členové scénáristické čtyřky si rozdělili i další úlohy. Joss usedl do režisérského křesílka, Jed složil a dirigoval hudbu a na textech se opět podíleli všichni. A odvedli počertech skvělou práci.

Billy (Neil Patrick Harris) je na první pohled obyčejný kluk, kterého potkáte ve veřejné prádelně. Pod záštitou noci a své laboratoře se však vždy vytasí se svou pravou identitou – doktorem Horrible, který má jeden jediný cíl, a to stát se nejhrozivějším padouchem na světě a členem zločinecké organizace se šokujícím názvem The Evil League of Evil.

Dr. HorribleAvšak v cestě mu stojí vskutku tvrdý oříšek jménem Captain Hammer (Nathan Fillion). Dva metry výšky, padesát cenťáků přes biceps, uhlazený superhrdinský vzhled a hlas jako Liberty Bell. Věci vezmou nečekané obrátky, když se Billy zamiluje do Penny (Felicia Day), která pere své prádlo o dva stroje vedle. A ještě nečekanější obrátky, když ji coby Dr.Horrible omylem málem přejede a Hammerman zachrání její kůži, aby se stal jejím milovaným. Nechali byste si to líbit, kdyby ve Vás dřímal tak padoušský potenciál? Vůbec nezmiňuji, že na stole leží pozvánka do League of Evil od samotného krále zločinu Bad Horse. A v malé roličce se objeví i Simon Helberg ze seriálu The Big Bang Theory.

Pokud se zadíváte na tento zábavný kousek i vy, budete žasnout, jak se dá za málo peněz získat doslova hodně muziky. Nic nepůsobí trapně, naopak písničky mají skvělé tempo, geniální a vtipné(!) texty a herci jsou v jejich interpretaci taktéž bezchybní. Zejména ústřední dvojka Horrible – Hammer si zasluhuje aplaus. Efekty jsou na dobré technické úrovni a hudba na pozadí písniček hravá i dravá.

Příběh je rozdělen na tři části, které byly na oficiálních stránkách postupně odhalovány, ke vší smůle však byly také krátce po zveřejnění posledního dílu plánovaně staženy. Nyní na Horriblových oficiálních stránkách naleznete trailer a něco okolních informací. Dobrou zprávou ale je, že za blíže nespecifikovanou krátkou dobu by se vše mělo za drobný poplatek dát na webu opět najít, tvůrci navíc plánují i DVD vydání plné bonusů.

Takže, pokud vládnete anglickým jazykem, nedokážu Vám snad dr.Horrible víc doporučit. Jen dodám, že po relativně krátké době znám všechny songy takřka nazpaměť a pískám a zpívám si je pořád a všude. A to rozhodně nejsem fanoušek hraných muzikálů.

Ale abych se nepohyboval jen v superlativech, teď nadešel čas také na kritiku…

…a to by bylo zhruba vše. Jděte do toho, to zkrátka musíte vidět a slyšet. Děkuji Jerrymu, který mne na Dr. Horrible upozornil.

Hodnocení

pcblog.cz: 9 z 10
csfd.cz: 86%
imdb.com: 9 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek Dr.Horrible’s Sing-Along Blog

  1. AWESOME

Zanechat odpověď