728b.gif

Naše tipy pro levnější tisk

02.01.08 10:52 | Hardware | autor: Longer (profil) | Čteno: 1804x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

activejetKaždému, kdo má doma inkoustovou tiskárnu, už se to jistě stalo. Přijdete do obchodu a za ta malou plastovou krabičku inkoustu po vás chtějí zaplatit horentní sumu blížící se leckdy až k tisícikoruně.

Alternativní cestou, která vám v tuto chvíli může pomoci ušetřit, jsou takzvané refill-kity. Jedná se o různé sety náhradního inkoustu dodávaného v injekčních stříkačkách. Doplnění je snadné, do své originální cartridge navrtáte přiloženým vrtáčkem díru, do té zasunete jehlu injekční stříkačky a vypustíte do ní její obsah, pak dírku zašpuntujete a můžete vesele tisknout dál. Tiskem refill-inkousty ušetříte zhruba 80% procent z ceny originální cartridge. Nutno však dodat, že plnění není nic pohodlného a i těm nejopatrnějším určitě ukápne trocha vysoce pigmentového inkoustu do poškrábané smaltované vany, kterou tím poskvrní navěky.

Další alternativní cestou jsou recyklované cartridge polské firmy ActiveJet. V tomto případě nic nedoplňujete, zakoupíte již hotovou nádržku lišící se od originálu pouze štítkem. Ta je recyklovaná a doplněná alternativním inkoustem jmenované firmy. Důležitá je cena, já vlastním tiskárnu Canon s oddělenými barvami a tisk těmito alternativními inkousty mně vyjde stejně jako při doplňování refillem, přibližně na 20% z ceny originálu. Pokud máte pochyby o kvalitě inkoustu, tak vězte, že není znát žádný rozdíl, i fotky tiskne výborně a to i na levný fotopapír přímo od stejného výrobce.

Závěrem, doporučuji nakupovat alternativy ActiveJet, nezašpiníte si tím své obydlí a výrazně ušetříte.

Link: http://www.activejet.cz/ lepší ceny vám nabídne http://net-smart.cz/

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď