728b.gif

Jak zjistit klíč wifi sítě uložený ve Windows?

26.07.08 22:55 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 22035x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (4 hlasů, prům.: 3.00)

Wifi logoMnoho z vás používá pro připojení počítače bezdrátové sítě. Ty bývají obvykle chráněny různými šifrovacími algoritmy (např. WEP, WPA) a pro přístup k nim je potřeba znát šifrovací klíč. Tento klíč obvykle zadáte na počítači při prvním připojení k síti, v tu chvíli dojde k jeho zapsání do systémového registru.

Co ale dělat, když přijde návštěva s notebookem, bude se chtít připojit a Vy si na klíč nebudete moci vzpomenout? Dnes Vám nabízím jednoduchý prográmek, který je schopen šifrovací klíče jednotlivých uložených sítí z registru snadno vypsat.

WirelessKeyView je k dispozici zdarma na webových stránkách jeho tvůrce. Stáhněte si tedy program a spusťte ho. Pokud je vše v pořádku, mělo by ihned dojít k vypsání uložených sítí se všemi potřebnými informacemi.

Wireless Key View

Program dále nabízí několik šikovných funkcí jako je export všech nebo vybraných sítí. Zkopírování kryptovacího klíče označené sítě do schránky a podobně. Doufám, že alespoň někomu z Vás tento prográmek usnadní život.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

5 odpovědí na článek Jak zjistit klíč wifi sítě uložený ve Windows?

  1. Paráda! Přesně takový problém jsem měl a vše funguje, jak píšete. Díky moc!

  2. To je sice moc hezké ale nevím co z toho je síťový klíč, kterým je zabezpečená Wifi kterou používá tento počítač. :/

  3. Přesně stejný problém jako Pete, nevím který znich je síťoví klíč, prosím zveřejnit, myslím že tento problém má hodně lidí.

  4. Zdravím,potřebuju rozšifrovat heslo na wifi pod těma hvězdičkama…jsem na ní připojenej na kompu win.XP…jde to nějak? a do routeru šahat nemůžu,jinak by byl prúser… a ten typ nebo co to je,tak je WPA2-PSK . Za všechny rady dík..(duvod-přítel od mámy už mi nechce dát heslo znovu,budu si kupovat konečně po sto padesáti milionu let :-)) novej mobil (optimus l9 II) a mám Mobil CZ jenže nechci čerpat FUP zbytečně,když si budu stahovat hry nebo čekovat něco na youtube…) spěchá :-))

  5. nevím proč ale nefunguje mi to :(

Zanechat odpověď