728b.gif

Léto v Texasu #4

27.07.08 22:15 | Offtopic | autor: MichMach (profil) | Čteno: 5626x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

TexasVšechno šlo jako po másle. Sem tam se vyskytlo nějaké hyperaktivní dítě, ale to už je riziko povolání. S čím jsem však nepočítal byla rostoucí únava. K ní se po pár dnech přidala bolest hlavy a krku. Ve zdravotním středisku kempu mě začali kurýrovat prášky, přesto se můj zdravotní stav den ode dne zhoršoval. Nakonec návštěva nemocnice se ukázala být nezbytným řešením.

Kapitán kempu zapůjčil vůz a já vyrazil do tmavé noci za doprovodu naší sympatické zdravotní sestřičky Katie. Nemocnice disponovala parkovištěm, za které by se nemusel stydět ledajaký supermarket v Česku, tudíž zaparkovaní nečinilo sebemenší problém. I když půlnoc hlasitě bušila na dveře, v čekárně sedělo množství lidí.

Administrativní záležitosti řešila Katie, a asi dost razantně, páč hned po pěti minutách bylo v rozhlase slyšet moje zkomolené jméno, s tím, že se mám dostavit do ordinace. Tam mě připevnili nějaké měřidlo na prst a změřili tlak. Vše proběhlo během chvíle. Následně mi odebrali krev a dělali se mnou rozhovor. Tázající se paní, nejspíš došla trpělivost, když již po druhé jsem nepochopil její otázku, a tak svůj dotaz transformovala do formy: Do you have normal shits? To už jsem porozuměl.

Když svérázná paní odešla, následovalo čekaní na celkovou zprávu o mé prohlídce. V ní stálo pozitivní zjištění na kissing disease nalézající se v mém bezbranném tělíčku. Zprvu mi nebylo jasné, oč vlastně jde, ale po přečtení přiloženého popisu dotyčné choroby, jsem si české zvolání „Do prdele“ nemohl zkrátka odpustit. Tahle nemoc se udržuje v těle asi půl roku. Během prvních dvou měsíců nesmíte nikoho líbat, sexovat, pít alkohol a dělat kontaktní sporty. Navíc vše doplňuje ustavičný pocit únavy. Ale co se dá dělat, aspoň člověk ví na čem je.

Namísto práce na mě čekala postel. Prakticky nic nedělám. Sledovaní filmů vyměnilo věčné napomínáni dětí. Ale pozitivní věci se najdou na všem. Mám vcelku silné nechutenství k jídlu, tak doufám, že aspoň zhubnu to, co jsem v Americe nabral. A také tuhle nemoc můžete mít jen jednou za život. Ale proč právě teď, když se pobyt v kempu řítí do finiše a mě měly čekat dva týdny nikým nerušeného cestování po Státech.

Jako poslední sdělení mi v nemocnici řekli celkovou sumu za vyšetření – 400$ (6000 Kč). V tu chvíli mi český spor o třicetikorunový zdravotnický poplatek přišel jako děsně malicherný. Naštěstí mé pojištění vše hradí. Amerika se obecně vyznačuje levným zbožím, velkou výjimku tvoří ceny za poskytování služeb ve zdravotnictví a ve školství. Nejeden mladý člověk mi v klasickém rozhovoru o životě řekl, že by rád studoval, ale že na to zkrátka nemá. Musel jsme proto dojít k závěru, že i země neomezeným možností má své limity.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Přečtěte si také

Jedna odpověď na článek Léto v Texasu #4

  1. Mohl jsi zmínit český název – infekční mononukleóza, ať každý ví. Mnoho mých přátel ji mělo a není to prý nic příjemného. Je to prevít. Hlavně to oslabí imunitu do budoucna.

    Přeji hodně štěstí při uzdravování.

Zanechat odpověď