728b.gif

Jak snadno ukládat dokumenty do PDF?

31.07.08 22:16 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 57822x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

PDF CreatorO tom, jak je možné ukládat dokumenty v programech balíku MS Office 2007 jsme si psali před nedávnem. Co ale dělat, když máme jiný textový editor, který ukládání do PDF vůbec nepodporuje? Jak uložit dokument do PDF z programů balíku Microsoft Office 2003?

Před nedávnem jsem narazil na zajímavý software, který vám toto umožní ať už je zdrojový software jakýkoliv. Jmenuje se PDFCreator.

PDFCreator je jednou z velmi užitečných aplikací, které jsou poskytovány zdarma, jedná se tedy o takzvaný freeware. Je vyvíjen jako opensource skupinou PDF Forge, která nabízí jeho zdrojové kódy k vašim úpravám. Zdrojáky a instalační soubor jsou dostupné na webu projektu.

K čemu to je tedy dobré? Představte si, že potřebujete narychlo poslat mailem nějaký nákres v rozumně tisknutelném formátu PDF. Problém je ale v tom, že neumíte v žádném grafickém programu, který tuto možnost nabízí. Naopak byste rádi tuto čmáranici vytvořili v běžném windowsovském Malování a celé to pak uložili do PDF. Vytvoříte tedy nákres a místo abyste ho uložili, zvolíte volbu tisk. Instalační soubor programu PDFCreator vám přidal mezi fyzické tiskárny i jednu virtuální tiskárnu s názvem programu, tu zvolíme a potvrdíme tisk. Program tedy odešle výstup stejný jako by poslal běžné tiskárně, ten je ale zachycen programem PDFCreator, který tuto stránku snadno převede do formátu PDF. Jistě není nutné dodávat, že tímto je zajištěna obrovská kompatibilita s programy všeho druhu, jedinou podmínkou je možnost tisku.

Tisk do PDF poprvé

Zkusme tedy příklad. Vytvoříme si v nějakém programu to, co potřebujeme uložit do PDF. Zvolíme možnost tisk a vybereme virtuální tiskárnu se jménem PDFCreator.

Potvrzovací okno programu.

Vyplníme požadované údaje, případně upravíme další parametry tlačítkem možnosti. Potom klikneme na uložit.

Výsledek - obrázek z Paintu v PDF

A zde již máme onen zázrak, náš obrázek v souboru PDF!

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

11 odpovědí na článek Jak snadno ukládat dokumenty do PDF?

 1. Од 28 November, 2012 – 11:33 pmBuy Oxycontin Online I FeedBurner this in is all as but Added take to in some we further see will look I are to well and There ptonis them heart want thanks article know article more hold but until There it interesting t validity Good time into I opinion don of if some I c

 2. That’s a knowing answer to a difficult question

 3. This post has helped me think things through

 4. Dude, right on there brother.

 5. Mighty useful. Make no mistake, I appreciate it.

 6. TYVM you’ve solved all my problems

 7. Thanks for the great info dog I owe you biggity.

 8. Great article, thank you again for writing.

 9. If information were soccer, this would be a goooooal!

 10. A piece of erudition unlike any other!

 11. This piece was a lifejacket that saved me from drowning.

Zanechat odpověď