728b.gif

nVidia GeForce 7600GT – jaké ovladače?

04.01.08 23:23 | Hardware | autor: DXP (profil) | Čteno: 58214x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

7600GTJiž delší dobu jsem se potýkal s několika problémy, které souvisely s grafickou kartou Gainward GeForce 7600GT (mimochodem, i v dnešní době o generaci novějších karet jak od nVidia tak od AMD ji považuji za nejlepší koupi (hned v závěsu s 7600GS) pro lidi, kteří nepotřebují výkon, plánují hrát spíše starší hry a záleží jim především na malé spotřebě):

1. Alt-Tabování mezi hrami (WarCraft 3, Titan Quest a další) trvalo nesmyslně dlouho, někdy i 5 vteřin, a to i přes to, že ve hrách i Windows bylo nastavené stejné rozlišení a barevná hloubka.

2. Během Alt-Tabování také docházelo k drobnému záseku přehrávání hudby, což by normálně nevadilo, ale při častějším přepínání už to dojem z poslechu pokazit dokázalo.

3. V BSPlayeru docházelo k samovolnému přepnutí nastavení barev (= celý obraz ztmavl a zešedl).

4. Pokud jsem při spuštěném filmu v BSPlayeru spustil nějakou hru, BSPlayer spadl.

Vzhledem k tomu, že se v počítači vrtám téměř neustále, se mi špatně dohledávala změna, která toto chování původně zapříčinila. Zkoušel jsem všemožné věci od odebírání některých Windows Update záplat až po reinstalování všeho možného i nemožného. Na vině však byly kupodivu samotné ovladače od nVidia, na které jsem z nějakého důvodu pomyslel až v poslední řadě.

Před nějakou dobou jsem si nainstaloval jejich aktualizovanou verzi ze stránek nVidia, konkrétně verzi ForceWare 94.24. Zkusil jsem tedy tuto verzi odebrat a vrátit se k původním ovladačům přímo od výrobce (jak se mi ostatně osvedčovalo již dlouhá léta jak pro 3Dfx VooDoo1 tak Asus GeForce2 MX400 a MSI GeForce Ti4200), které se po bližším prozkoumání ukázaly býti klasickými ForceWare 91.47.

Po instalaci této starší verze všechny výše uvedené problémy zmizely a vše funguje v pořádku. Ukázalo se tedy opět, že nejnovější ovladače alespoň v případě nVidia nejsou vždy výhrou. Osobně bych si tedy troufl tuto verzi ovladače označit za jednu z nejlepších pro výše uvedenou grafickou kartu. Třeba tato stručná informace pomůže někomu při volbě těch správných driverů.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

5 odpovědí na článek nVidia GeForce 7600GT – jaké ovladače?

  1. To je když je někde napse1no „čerstvě natřeno“, tak si tam každej šme1tně, jestli je to pdavra. A jinfd tam strčed třeba nos a ještě někdo jinfd celou bradu. Podle toho se lidi rozlišujed na doflekůšmte1če, doflekůsede1če, doflekůnose1če a doflekůbradustrke1če ..Takže fotka je jasnfd důkaz existence velmi ředdce se objevujedcedch doflekůbradustrke1čů.

  2. Your’s is a point of view where real intelligence shines through.

  3. Extremely helpful article, please write more.

  4. Your’s is the intelligent approach to this issue.

  5. My hat is off to your astute command over this topic-bravo!

Zanechat odpověď