728b.gif

Akta X: Chci uvěřit

15.08.08 17:45 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2047x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

I want to believe!Od premiéry druhého celovečerního filmu už uběhl nějaký pátek, k jeho zhlédnutí jsem se ale přemluvil až včera. První trailer vyhlížel líbivě, o mrazivou atmosféru v něm nebyla nouze.

Na postu režiséra se opět rozseděl Chris Carter, tedy režisér a autor epizod zejména ze začátků úspěšného televizního seriálu, a proklamoval návrat ke kořenům a ryze pozemskému děsu. Pravda se tedy nebude hledat tam venku, jako v případě prvního X-Files filmu.

Během natáčení panovalo kolem agentů FBI informační embargo, nikdo nedostal ven téměř žádné nové poznatky. Hned první popremiérové reakce však byly značně rozporuplné. Nejvíce se hovořilo o nudě, ale hlavně o absenci správné Akta X atmosféry. Zejména v druhém případě dávám zapravdu. Kdyby totiž místo Muldera (David Duchovny) a Scullyové (Gillian Anderson) pobíhali ve sněhu na plátně jiní agenti a herci, nebyl by v ražení příběhu skoro žádný rozdíl.

Pokud Vám totiž v seriálu připadaly jejich postavy životné, během Chci uvěřit si nejednou pomyslíte, že aktuální Fox Mulder chce zahrát starého Foxe Muldera, ale moc mu to nejde. Možná jsem jen velký skeptik, protože mám jistý vztah k úvodním sériím Akt X, na druhé straně, jak bylo zmíněno výše, nejen můj názor je kritický.

Mulder & Scully

Zpět na pomoc si Muldera se Scullyovou přivolá agentka Whitneyová (Amanda Peet), která se svým týmem pátrá po jiné zmizelé pracovnici FBI. Zajímá se o Mulderův názor na katolického kněze, který tvrdí, že zřejmě „odcizenou“ agentku spatřuje ve svých viděních. Otec  Joe (Billy Connolly) je pro vyšetřovatele navíc zatím jedinou (a dost pochybnou) cestou. Pod kůži se v průběhu podíváte také vztahu obou titulních hrdinů.

X-Files

Výsledek pak není špatným mysteriózním filmem, neoznačil bych ho za nudný. Nálepka X Files mu tak paradoxně trošku škodí. Od Akt X totiž čekáte o něco víc, než od zbytku tajuplných příběhů.

Hodnocení

pcblog.cz: 6 z 10
csfd.cz: 56%
imdb.com: 6 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď