728b.gif

Jsou Windows XP kompatibilní se čtyřjádrovými procesory?

20.08.08 22:01 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 3749x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Xeon logoV době nedávno minulé jsem začal dělat správu sítě v jedné fimě. Jejich minulý správce začal do sítě zavádět počítače s předinstalovaným OEM operačním systémem Windows Vista. Ten je však pro tamnější uživatele až příliš složitý na pochopení a tak jsem byl požádán, abych prověřil možnost downgrade na klasické Windows XP.

Po přezkoumání stavu jsem se dozvěděl, že downgrade je u OEM verze možný zdarma u každé dražší verze než je Vista Bussiness včetně.

Vzhledem k přítomnosti „byznysové“ verze byl tedy downgrade možný, tyto nové stroje však mají čtyřjádrové procesory Intel Xeon. Jistotu, že jsou Windows XP schopny využít potenciál těchto procesorů jsem však neměl, na webu jsem odpověď na tuto otázku nenašel a tak nezbývalo než to vyzkoušet na vlastní kůži.

Downgrade systému nebyl žádný problém, aktivace sice neproběhla automaticky (musel jsem telefonicky aktivovat s celkem příjemnou paní na free-lince Microsoftu), ale hned po naběhnutí systému jsem vlítnul do taskmanagera a uviděl očekávaná čtyři okénka u grafu zatížení procesoru. Takže pánové a dámy: FUNGUJE TO!

Quad Core Task Manager

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď