728b.gif

Hellboy 2: Zlatá armáda (Hellboy 2: The Golden Army, 2008)

22.08.08 14:25 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2811x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Hellboy 2S Guillermem del Torem se tedy na stránkách Pcblogu dveře netrhnou. Před pár dny jste si mohli přečíst recenzi na hororové drama Sirotčinec, dnes se zaměříme na druhý díl Hellboye. Bohužel, v České republice se premiérový čtvrtek bude konat až začátkem září. Našinec tak do kina musí buď vycestovat, nebo si počkat.

Na rozdíl od Nolanova Temného rytíře, který se vyznačuje reálnou a temnou atmosférou, se del Torův nový komiksový Hellboy tváří ještě odlehčeněji, než v první díl. Právě to, že film sám sebe nebere přespříliš vážně, je jeho hlavní předností.

Režisér střídá akci s uvolněností a klape to. Adrenalinové scény odsýpají, je zábava dívat se na bohatou del Torovu fantazii, která se odehrává na plátně. Velká škoda, že pouze závěrečná řež nepůsobí tak dobře, jako ostatní dění. Po rozjeté střední části jsem se krapet nudil.

V lehce pohádkovém tónu se hned na začátku dozvíme o velkých válkách mezi kouzelnými bytostmi a lidmi. Král lesních potvor a potvůrek si chytře nechá sestrojit mechanickou Zlatou armádu, díky které kosí jednu lidskou legii za druhou. Moudrý vládce ale netouží po krveprolití a uzavře s lidmi příměří, s čímž však zásadně nesouhlasí korunní princ Nuada (Luke Goss), který se zapřísáhne lidstvo vyhladit.

Hellboy 2

V naší současnosti nadejde pravý čas a jediná zeď křížící jeho cestu je rudá, ďábelská, zkrátka Hellboy (Ron Pearlman). Záda mu opět kryjí druh Abe Sapien (oblíbený obludník Guillerma del Tora herec Doug–Faun–Jones) a trochu rozohněná přítelkyně Liz Sherman (Selma Blair). Myslíte si, že ďáblíci z jiné dimenze nemohou mít vztahové problémy? A aby toho nebylo málo, vedení nad skupinou převezme nová autorita.

Hellboy 2

Pokud si na druhého Hellboye počkáte a vyrazíte do kina, zhlédnete vizuálně působivý nápaditý příběh, který mixuje akci, nadsázku a (tomu se filmař asi neubrání) také nějaké to klišé.

Verdikt na konec – zábavnější, než první díl. Stále se ale pohybujeme v zajetých komiksových mantinelech.

Hodnocení

pcblog.cz: 7 z 10
csfd.cz: 74%
imdb.com: 7.4 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď