728b.gif

Mácháč 2008, aneb Tiesto poručil větru i dešti.

24.08.08 23:19 | Kultura | autor: Longer (profil) | Čteno: 4856x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

DJ TiestoJako jediný z pcblog.cz crew jsem tento rok vyrazil na závěrečný prázninový festival Mácháč, proto je mou povinností se s vámi podělit o mé zážitky. Ač se letos v našem malém státečku konalo velkých festivalů konalo velké množství, počasí nám moc nepřálo a většinu z nich byla rozháněna větrem a smáčena deštěm.

Stejně tomu bylo i na Mácháči 2008. Akce se uskutečnila v pátek 22. srpna, začátek byl stanoven na 18. hodinu večerní. Cena vstupenky začínala na 599 Kč v předprodeji, na místě však zájemce zaskočila přemrštěná cena 1500 Kč. Hlavním lákadlem byl bezesporu DJ Tiesto.

Jako správní nadšenci jsme vyrazili z Prahy již po třetí hodině, takže jsme dorazili na místo kolem půl páté, ubytovali jsme se v kempu Klůček, který je hned vedle stejnojmenné pláže, kde se již dolaďovaly poslední detaily před začátkem akce. Kemp byl již v tu dobu přiměřeně zaplněn, nutno podotknout, že během večera se jeho obsazenost zvýšila ještě tak trojnásobně. Po šesté bylo na čase vyrazit do areálu. V tuto dobu byl ještě u vstupní brány relativní klid, takže vstupní kontrola byla velmi svižná. Letošní díl byl zvláštní tím, že hlavní stage byla umístěna přímo na vodní hladině, a to zejména kvůli zvýšení kapacity areálu. Lístků bylo prodáno údajně něco přes 15000. Kromě mainstage byly připraveny další tři menší stage, na okrajích areálu. Nemohla chybět ani VIP sekce, majitelé lístků opravňujících ke vstupu do ní mohli akci sledovat z vyvýšené terasy.

Po letmé prohlídce areálu jsme si sedli do písku před hlavní stage, kde už své dílo předváděl Michal Poliak, celkem ucelený set s lehkými housovými prvky potěšil v tu chvíli ještě řídký dav návštěvníků, dalo se i sedět na písku, prostě pohoda. Michala Poliaka vystřídal v 19.30 DJ Enrico. Ten pokračoval v ještě housovnějším stylu až do deváté hodiny večerní.

Mácháč 08Mácháč 08

Počáteční tóny setu z produkce Laydee Jane již sledoval celkem obstojný dav. Celkově jsem měl z jejího setu smíšené pocity, jako by začátek byl spíš nějakým soundtrackem ke Star Wars, druhou polovinu ale zvládla celkem dobře a závěrečné tóny od Roberta Milese byly velkým překvapením.

Po Laydee Jane se chytil gramců pro mně dosud neznámý švédský DJ John Dahlback. Jeho velmi zdařilý housový set byl velmi oceněn zvláště, když se nad hladinou Máchova jezera začaly stahovat mraky a naše hlavy začaly smáčet první kapky vody. Nejdříve byl děšť celkem přijatelný, byl vstřebáván rozehřátým davem. Světelné efekty akce brzy vystřídaly blesky a zesilující děšť nás později přiměl k výletu do kempu, kde jsme vyměnili část absolutně promočeného oblečení za suché. Velmi lákavou věcí byl v tu chvíli i náš vůz, z jehož nastartovaného motoru, jsme nahnali všechno teplo do kabiny a trošku se prohřáli.

Mácháč 08

Tato příprava měla jasný cíl. Vyrazit přesně na půl jednou do dějiště akce a maximálně si vychutnat vystoupení nejlepšího DJ světa – Tiesta! Vybaveni deštníkem jsme rozráželi davy lidí, kteří akci hromadně opouštěli. Na místo jsme dorazili o několik minut později, překvapením pro nás byla prázdná stage, v jejímž postávali nervózní organizátoři. Tak tomu bylo asi čtvrt hodiny, dav ale věřil v jediné, Tiesto nění žádná slečinka a určitě vystoupí. Následoval krátký vzkaz na obří světelné tabuli „15 minut LayDee Jane a pak Tiesto“, zavládlo nadšení. Rozehřívací kolo v podání LayDee Jane uteklo rychle a ta už si podávala u pultu sluchátka s Tiestem.

Mácháč 08

Tiesto rozhýbal publikum přikryté igelity z odpadkových košů, slunečníky nejrůznějších značek a barev, dřevěných transparentů a vůbec všeho pod co se dalo schovat. Jeho velmi ucelený téměř tříhodinový set, jehož základy se skrývají pod labelem Elements Of Life, byl přesně tím co promočení diváci potřebovali. Velmi působivě provedené světelné efekty a obrazy na zadní stěně stage výborně dokreslovaly atmosféru tohoto velmi ojedinělého zážitku. Kdo vydržel 4 hodiny nepřetržitého deště určitě ničeho nelituje, prostě to stálo za to. Jako rozloučení s Tiestem byl připraven ohňostroj. To už jsme se ale měli jasný cíl, bylo jím sucho a teplo ve stanu připraveném spacáku. K cestě zpět už nás nepřiměli ani z dálky znějící tóny tracku Anthem od Filo&Perry, naopak byly dobrým pohlazením na dobrou noc.

Mácháč 2008 byl pro mně i přes nepřízeň počasí velkým zážitkem. Organizačně byl až na pár drobností celkem zvládnutý. Jediné co bych vytknul byla nutnost zakoupit si takzvané „vrácenky“, které vás opravňovali k vrácení se do areálu. Člověk by u open-air festivalu očekával, že tuto možnost získá zároveň se zakoupením vstupenky. Ale takový už je Mácháč všeobecně, platí se tam zkrátka za všechno. Dále už jen obrazem.

Mácháč 08Mácháč 08Mácháč 08Mácháč 08Mácháč 08

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď