728b.gif

Jak spustit PHP skript v shellu?

31.08.08 21:32 | Linux | autor: Longer (profil) | Čteno: 4933x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

PHP 5 logoMnoho z vás jistě provozuje svůj vlastní webový server s operačním systémem Linux. I když máte nainstalovaný a rozchozený webový server včetně PHP můžete narazit na potřebu spouštět některé PHP skripty přímo z příkazové řádky. Nejčastěji tato potřeba vzniká ve chvílil, kdy potřebujete pravidelné spouštění skriptu automatizovat pomocí démonu cron.

Jak jsem již avizoval, budete k tomu potřebovat doinstalovat PHP intepretor. Ten je dostupný pro distribuce využívající balíkovací systémy předkompilovaný. Instalace je tedy jednoduchá, interpretor pro PHP5 se nazývá php5-cli, pro PHP4 je to php4-cli.

Instalace v Debianích distribucích tedy vystačí s příkazem apt-get install php5-cli, v RedHatích systémech využijeme obdobného systému ke stažení balíčku se stejným názvem. Příkaz pro spuštění PHP skriptu bude vypadat následovně php /cesta/ke/skriptu.php.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď