728b.gif

Jak nastavit v Putty jako defaultní kódování UTF-8?

01.09.08 21:18 | Linux, Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 5312x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (1 hlasů, prům.: 5.00)

Putty logoJako administrátor několika linuxových serverů je jedním ze mnou nejčastěji používaných prográmků Putty. Ten se používá pro terminálovou komunikaci přes SSH, Telnet a případně také pomocí sériového portu RS232. Čím dále tím častěji terminálová komunikace používá kódování UTF-8, je ho tedy potřeba pokaždé nastavit na správnou hodnotu.

Program Putty umožňuje nastavení defaultních hodnot, které se pak nastaví při každém spuštění programu. Postup však není úplně intuitivní, najdete ho v tomto článku.

Takže v první řadě si spusťte Putty, dále v nabídce klikněte na položku Translation a v nabídce Character set translation on received data vyberte požadované kódování, v našem případě UTF-8.

Putty nastavení defaultního kódování 1

Potom klikněte na položku Session, v dolní části klikněte na možnost Default Settings a pak na Save.

Putty nastavení defaultního kódování 2

Tak a je hotovo, tento návod je možné i pro nastavení dalších defaultních hodnot, které jen potřebujete mít nastavené při spuštění.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď