728b.gif

Občane odvol a pak drž hubu

05.01.08 12:31 | Politika | autor: MichMach (profil) | Čteno: 2577x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

odvol„Voličům nepřísluší rozhodovat o vojenských záležitostech. Nejsou v této problematice dostatečně zběhlí.“ Pějí na obranu stanoviska – ne referendu – někteří páni politici.

To je přece absurdní! Lidé jsou hloupí na rozhodování o bezpečnostních otázkách, ale přesto kompetentní při volbě poslanců a senátorů? – lidí, co rozhodují o všech zákonech a nařízeních. Jsou to Naše hlasy, co rozhodují o rozložení politických sil v parlamentu! Pakliže nejsme schopní relevantně rozhodnout o jedné konkrétní otázce, tak jak můžeme být svéprávní volit zákonodárce?

Popravdě, kdo z Vás kdy prostudoval před volbami všechny volební programy? A kolik článků naproti tomu jste si prostudovali k americkému radaru? Můžete argumentovat, že politické strany si na své kandidátky dávají skutečné odborníky. Odpovídám, pokud se odbornost rovná vulgaritě, zkorumpovanosti a drzosti, tak souhlasím. Jinak nikoli.

Nejde o nic jiného než degradaci občanů na tupé odevzdavatele volebních lístků jednou za 4 roky.

Už jen z důvodu vzepření se aroganci některých našich představitelů, podporuji obecný zákon o referendu. A je mi úplně jedno jaká politická strana tento zákon předloží. Věcná debata musí konečně zvítězit nad demagogií!

Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců. (Listina základních práv a svobod – součást ústavy ČR).

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď