728b.gif

Zohan – krycí jméno trapas

09.09.08 23:15 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2273x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Zohan - krycí jméno kadeřníkV článku o kinonovinkách na srpen jsem Vám na osmadvacátého – spíše kvůli chabé konkurenci – doporučil nejnovější komedii Adama Sandlera Zohan – krycí jméno kadeřník. Přemluvil mě k tomu hlavně poměrně solidní trailer, ačkoliv strachu z upocené rádoby komedie jsem se vůbec nezbavil.

Původní název filmu zní You Don’t Mess with the Zohan (jako překlad se nabízí „Nezaplétejte se se Zohanem“, či spíše „Nezačínejte si se Zohanem“. Jistě, dalších variant je spousta, produkci a „krycí jméno kadeřník“ z hodnocení vynecháme).

A skutečnost je leckterému překladu názvu dost blízká. Opravdu se nechtějte se Zohanem zaplést, tedy s filmem. V příběhu o nepřemožitelném vojákovi Izraele, jehož jediným snem je stát se vlasovým stylistou, totiž naleznete hlavně pokusy o vtip, u nichž se budete sami před sebou červenat, že se na ten trapas vůbec koukáte.

Adam SandlerNepopírám, že u domácího HackeySack pohrávání s kocourem nebo u rockyovského tréninku Zohanova úhlavního nepřítele Fantoma jsem se vážně smál. Pár kapek vody ale neumyje dřez plný špinavého nádobí. A to můžete cákat Jarem jako o závod.

A i kdybyste se náhodou dokázali dostatečně obrnit proti trapným narážkám na enormně zarostlý rozkrok hlavního hrdiny a jeho rádoby vtipné (ve skutečnosti odpudivé) obcování s dámami v přechodu, krkem Vám poleze neustálé těžkopádné moralizování na téma Palestina versus Izrael, o tom, jak je to nesmyslný konflikt a kolik rodin a životů stojí, yak yak yak… a to nemluvím o smršti diska, které podle autorů všichni obyvatelé Blízkého východu zbožňují a je vtipné na to pořád poukazovat.

Pokud se chcete u filmu víc stydět, než se bavit, zajděte do kina na Zohana. Nic víc se k tomu ani snad říci nedá.

Hodnocení

pcblog.cz: 4.5 z 10
csfd.cz: 62%
imdb.com: 5.7 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď