728b.gif

HP Compaq 6715b – zčernalá obrazovka

12.09.08 02:10 | Hardware | autor: DXP (profil) | Čteno: 3768x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

HP notebookS „novým“ laptopem z provenience Hewlett Packard se pod operačním systémem Windows Vista dostavil nepříjemný neduh. Notebook byl schopen i uprostřed práce vypnout displej a nenašel se způsob, jakým jej uvést opět do provozu; zbýval pouze restart.

Prohlídka Internetu ukázala, že tento problém zdaleka není ojedinělý, trápí se jím lidé i přímo na HP fórech, nicméně bez valné odezvy. Řešení kupodivu nabídla až jedna česká diskuze, ze které vyplynulo, že ke zčernání dochází pouze tehdy, když se laptop probere z úsporného režimu.

Workaroundem pro tento problém je tedy úsporný režim zcela vypnout, což se ve Windows Vista dělá následovně:

Start -> Nastavení -> Ovládací panely -> Možnosti napájení

Vyberte si aktuálně používaný napájecí profil a zvolte Změnit nastavení plánu a zde u položky Převést počítač do režimu spánku nastavte Nikdy. Dále se přesuňte do pokročilého nastavení, kde ještě zkontrolujte nastavení Režim spánku -> Režim spánku po.

Pozn.: V těchto dialozích jsou z nějakého důvodu zaměněné pojmy, protože standardně Windows nabízí dva stavy: Úsporný režim a Hibernaci (Režim spánku). V tomto případě tedy změnou nastavení „Režimu spánku“ měníte „Úsporný režim“.

Samozřejmě, pokud používáte více napájecích profilů, je třeba změnit nastavení pro uspávání laptopu i tam. Hibernaci vypínat netřeba, tato notebooku žádné problémy nezpůsobuje.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď