728b.gif

Světová výstava známek Praga 2008

13.09.08 13:50 | Kultura | autor: MichMach (profil) | Čteno: 2540x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Praga logoOd 12. září pražské Výstaviště hostí nejprestižnější mezinárodní filatelistickou (sběratelství poštovních známek) událost roku Praga 2008. Pod záštitu prezidenta Václava Klause, se světová výstava opět navrací po 20 letech do našeho hlavního města. Akce přilákala nespočet domácích i zahraničních náštěvníků.

Ač už se jednalo o sběratele či jen o zvědavce, málo kdo si odpustil vystát delší frontu na výstavu nejvzácnějších známek světa. A tak po cca 2 hodinovém čekání jste mohli spatřit na vlastní oči vyhlášené ukázky materiálů z Královské sbírky Jejího veličenstva Alžběty II., kolekce mimo jiné obsahuje i proslulého modrého Mauricia.

V lidnatých secesních halách cizozemní prezentační stánky představovaly poštovní novinky ze všech koutů světa. Možnost získat speciální razítko využilo hodně poštovních fanoušků. Velice hezky zapůsobila expozice České a Slovenské pošty, která dokumentovala historický vývoj svého fungování. V levé boční hale se nalézala pokračující výstava známek. Vitrýny plné nejrůznějších rarit pokrývaly celý prostor. V pravém křídle Výstaviště se uskutečňoval mezinárodní veletrh Sběratel, kde se nejenom rušně prodávalo, kupovalo a měnilo, ale i se sdělovaly nejrůznější informace z oborů.

Praga výstavaNejvíce prostoru měli přirozeni prodejci filaterie, ale ani numismatika (mince), pohlednice, telefonní karty či minerály nepřišly zkrátka. Úžasně pestrou nabídku sběratelských položek poznamenalo přehnané navýšení cen. Ale i přesto se dalo najít kvalitní zboží za přijatelné částky. Tradičně celé setkání sužovala vydýchanost vzduchu v přelidněných prostorách, a tak nebylo ani divu, že jeden ze postarších návštěvníků zkolaboval.

Pomyslné dveře za výstavou Praga 2008 se nadobro uzavřou 14. září v 16 hodin. Nová příležitost návštěvy obdobné akce bude až po mnoha letech.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď