728b.gif

Prague Sessions 2008 – dojmy z akce

21.09.08 22:02 | Kultura | autor: Longer (profil) | Čteno: 2283x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Paul Van DykAni tento rok jsme neodolali pokušení, které nám připravila společnost United Music v podobě festivalu Prague Sessions. Jako headliner této akce byl zvolen jeden z nejlepších DJs – Paul Van Dyk. Dalšími hosty byli Michael Burian, Alex M.O.R.P.H. a Tocadisco. Změnou oproti minulému roku bylo místo konání, prostor malé T-mobile arény byl nahrazen za stále oblíbenější 02 arénu.

Vstupné na akci bylo tradičně odstupňováno dle data nákupu vstupenek, cena začínala na 550 korunách, na místě byl k dostání za 990 Kč. Časový lineup byl zvolen pro nás velmi příznivě. Oželili jsme vystoupení Tocadisca a dorazili až lehce po jedenáctě do již rozehraného setu Michaela Buriana. Po rychlém odbavení u turniketů nás čekalo hbité odložení oděvů v šatně a cesta na parket.

Byli jsme však rychle vyvedeni z omylu, fronta před šatnou byla dobrých 50 metrů dlouhá. Z chodby znějící burianův set nás přiměl k předběhnutí výrazné části fronty. Na naše 3 kusy oblečení šatnářka zavěsila poslední 3 šatnové bloky a zbytku lidí oznámila, že šatna je plná. Opravdu by mě zajímalo co se dělo dále, ale tuto situaci už jsme nesledovali. Každopádně bych očekával v tomto směru výrazně lepší organizaci, případně rozdělení na více menších šaten.

Michael Burian předvedl jako obvykle velmi kvalitní set s lehce housovními prvky. Zakončil svým triumfálním trackem Vltava s přítomností houslisty Michala Hejče.

Prague Sessions - Michael Burian

Paul Van Dyk na sebe nenechal dlouho čekat a rozhýbal celý parket o něco lehčím setem oproti loňskému. Zhruba dvouhodinový set vystřídala očekávaná performance s živou kapelou. Bicí, klávesy a kytara byly v jednotlivých partiích doprovázeny dohromady čtyřmi přítomnými vokálisty. Podle toho, jak se v průběhu uvolnilo místo na parketu, bych tipoval, že se tato část publiku příliš nelíbila. Já osobně mohu mít výhrady pouze k jedné z vokálistek, jinak celkové podání bylo celkem příjemné.

Prague Sessions - Paul Van Dyk

Paul Van Dyk se v tomto „hraní s kapelou“ velmi vyžívá, live bicí místy posouvali set až k breakbeatu, kytara příliš nenadchla, ale začátek tracku od Underworld v podání klávesisty rozpoutal velké nadšení. Celou akci zakončoval Alex M.O.R.P.H., potěšil nás trencovní nadšence odlehčeným setem, který příjemně připravil naše organismy na odchod domů.

Prague Sessions - Alex M.O.R.P.H.

Celkově hodnotím celou akci pozitivně, nedostatek šatnového prostoru a Dykovu kudrnatou vokálistku výrazně převážilo 6 laserů, dobré ozvučení i osvětlení a přiměřené ceny nápojů. Budeme se těšit na další návštěvu PvD u nás v příštím roce!

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď