728b.gif

Google Phone – konkurence pro iPhone?

23.09.08 21:18 | Hardware | autor: Longer (profil) | Čteno: 3046x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Google PhonePo nedávném vydání prohlížeče Google Chrome z produkce mezinárodního internetového gigantu Google Inc. byla vydána další zpráva spojená s touto firmou. Google začíná rozšiřovat svoji působnost i do oblasti mobilních telefonů. Novinkou z jejich produkce je nový Google Phone, který má být přímou konkurencí Applovského iPhonu.

Nový Google Phone je s rozměry 11,7 x 5,5 x 1,6 cm o trochu větší než iPhone. Má velký dotykový display s úhlopříčkou 3,2″ a kromě klávesnice na displayi lze použít i výsuvnou plnou QWERTY klávesnici. Telefon má integrovaný 3 MegaPixelový foťák, o jeho kvalitě však zatím nic nevíme, ale podle zkušeností se staršími modely od stejného výrobce by měl stát za to. Výrobcem tohoto telefonu je firma HTC.

Google Phone má mít integrovanou paměť, která nebu závratné velikosti, bude však k dispozici slot na microSD karty. V balení by měla být přiložena karta o kapacitě 2GB, tu by mělo být možné nahradit až za 8GB kartu. Komunikace telefonu s Internetem bude probíhat pomocí integrovaného Wi-Fi adaptéru a technologie 3G.

Google Phone, browser s nečekanou stránkou

O tvorbu software telefonu se postarala právě společnot Google. Tento operační systém je označován jako Google Android a bude nabízet jeho uživatelům všechny populární možnosti využití. Samozřejmostí je webový prohlížeč s podporou YouTube a služby Flickr, mailový klient a instant messanger (pravděpodobně pouze s podporou Google Talk). Bude kladen důraz na propojení se všemi službami Googlu a také Amazonu pro snadný nákup a stahování muziky.

Google Phone zezadu

Telefon bude k dostání v Anglii v listopadu tohoto roku za 179 liber (tj. něco přes 5700Kč), s tím, že uzavřete smlouvu u operátora na 2 roky. K nám by se měl dle posledních informací dostat v prvním kvartálu příštího roku.

Co vy na to? Těšíte se na tento „Dream Phone“?

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď