728b.gif

Baby FTP server… v jednoduchosti je síla

28.09.08 23:11 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 4185x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Baby FTPDnešním tématem bude opět jeden z prográmků, které by určitě neměly chybět na vaší servisní flešce. Tentokráte je jím jednoduchý a paměťově nenáročný FTP server, který nevyžaduje instalaci. Jedná se o Baby FTP Server.

Tento jednoduchý prográmek vám umožní na jakémkoliv počítači rozběhnout jednoduchý anonymně přístupný FTP server sdílející jednu složku v počítači. U této složky vám umožní nastavit pro návštěvníky obvyklá práva jak je znáte z jiných ftp serverů.

Potenciál Baby FTP Serveru se skrývá v jednom spustitelném souboru babyftp.exe o velikosti směšných 112kB. Ten si stáhnete zazipovaný z webu výrobce, jimž jsou skvělí Pablo Software Solutions (přímý odkaz na stažení archivu zde). Program se neinstaluje, proto je velmi vhodný pro přenosné použití. Hlavnímu oknu programu vévodí log událostí a tři zásadní ovládací panely.

Baby FTP server - hlavní okno

Tlačítka pro zastavení a start serveru jsou jasná, nastavení nabízí volbu sdílené složky a práv pro příchozího uživatele.

Baby FTP Server - nastavení

Pokud potřebujete snadno a rychle přesunout v nějaké síti data aniž byste se mordovali s windowsím sdílením, určitě je babyftp pro vás ta správná volba. Zároveň doporučuji prozkoumat web výrobce tohoto softwaru, nabízí na něm větší množství podobných instantních řešení.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď