728b.gif

Automatické zapnutí NumLocku před přihlášením do Windows

07.10.08 20:27 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 9985x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (2 hlasů, prům.: 2.50)

NumLockKdyž nám naběhne operační systém Windows, obvykle jsme požádáni o zadání hesla. Když ale naše heslo obsahuje kromě znaků i nějaká čísla, je vhodné, aby v tu chvíli byl aktivní NumLock, který nám umožní psát tuto část hesla na numerické části klávesnice.

Tohoto stavu dosáhnete dvěma způsoby, které si zde popíšeme. První možností je nastavení stavu NumLocku po bootu v BIOSu, dost často se ale setkávám, že některé desky ve svých BIOSech tuto možnost vůbec nenabízí, pak příchází na řadu druhý postup.

Tvůrci systému Windows naštěstí mysleli na zapomětlivost výrobců hardwaru. Přepsáním jedné hodnoty v registru systému dosáhnete požadovaného výsledku také. Takže jdeme na to:

  1. v nabídce Start klikněte na Spustit, zadejte do editačního dárku regedit a stiskněte OK
  2. vyhledejte ve stromovém systému následující cestu -
    HKEY_USERS\.Default\Control Panel\Keyboard
  3. změňte hodnotu InitialKeyboardIndicators z 0 na 2

Teď už stačí jen restartovat systém a NumLock na nás bude před přihlášením vesele svítit.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

2 odpovědí na článek Automatické zapnutí NumLocku před přihlášením do Windows

  1. Nebo taky spustite pc jeste nez se prihlasite stisknete mumlock a pc restartujete a je to…:) jednoduche a nemusite ani lezt do registru nebo biosu…

  2. me ani jeden postup nejde…
    nastaveni 2 v regeditu znamena zapnuty numlock po prihlaseni (ne pred) a to co pise zahy mi taky nejde… pustim pc, numlock sviti, ale jakmile se zacne nacitat win tak zhasne at delam cokoliv… mam win7 profesional

Zanechat odpověď