728b.gif

My Name Is Earl

10.10.08 21:43 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 1960x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

My Name Is EarlSeriál My Name Is Earl (doslova Mé jméno je Earl) jsem už drahně dva roky registroval „periferním viděním“. Věděl jsem, že tam někde venku od roku 2005 je, divácká obec si ho poměrně oblíbila a šíří o něm pozitivní zvěsti. Ale neměl jsem potřebu, hlavně kvůli velkému množství jiných dobrodružství na pokračování, se na Earla skutečně podívat.

Až nedávno jsem se k němu tak trochu shodou okolností dostal, a tak mohu v krátkosti poreferovat těm z vás, kteří netuší, o čem je řeč, nebo se ještě úplně nerozhodli, zda se na tento sitcom dívat.

Prolog je jednoduchý a výřečný – znáte takové ty lidi, kteří zajdou do maloměstský sámošky, koupěj si v deset ráno cigára, pivo a pár stíracích losů? Vidláci, kvůli kterým raději počkáte, než zaplatí a odejdou, než s rodinou vstoupíte dovnitř? Tak to jsem já, Earl (Jason Lee).

Takhle o sobě titulní hrdina mluví a v ničem nelže. Žije v přívěsu se svou barbie manželkou Joy (Jaime Pressley), která mu zahýbá s afroamerickým číšníkem Darnelem (Eddie Steeples, pro Earla zásadně Crabman – soudě podle jím donášeného jídla) a navíc s ním má malého černouška. Otec prvního dítěte, které Earl s ženou vychovává, je naprosto neznámý. Dále v impulsivní domácnosti přežívá Earlův zevlácký bratr Randy (Ethan Suplee).

Věci se změní ze vteřiny na vteřinu, když Earl setře los a najde výhru sto tisíc dolarů. Samou radostí se rozeběhne s rukama nad hlavou … a srazí ho auto. Los zmizí ve větru, Earl je upoután na lůžko, ke kterému mu ženuška přinese bednu s věcmi a oznámí mu, že jsou rozvedeni a k ní se stěhuje Crabman. Znechucený Earl si zapne televizi a zhlédne pořad, v němž se hovoří o Karmě. Konej dobré věci a dobré věci se budou stávat i tobě.

Earl's Five

A předchozí věta se stane Earlovým mottem, když převrátí svůj život naruby a sepíše seznam všeho špatného, co kdy v životě udělal. Pointa je především v tom, že si dá za cíl s pomocí bratra, nově poznané velice krásné pokojské (Nadine Velazquez) a balíku peněz za úkol odčinit všechno zlé, co provedl lidem na seznamu. A je to sranda, to se musí přiznat. A i když se člověk nekroutí smíchy a nepopadá se za bránici, je zábava na bizarní zápletky koukat. Earl totiž ukradl auto jednonohému děvčeti, zmanipuloval fotbalový zápas svého bratra a sebral mu tak pocit z touch-downu, propodváděl se sedmou třídou… dvakrát… a tak dále.

Takže když přemýšlíte, jak si vyplnit volnou dvacetiminutovku, Earl je tu pro Vás. Třeba abyste zhlédli, jak moc se toho dá za část lidského života zmršit.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď