728b.gif

Outlook Express: zaseklé maily ve složce Pošta k odeslání

14.10.08 22:07 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 5916x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Outlook Express ikonaPo dlouhé době jsem byl přivolán k problému s mailovým klientem Outlook Express. Po odeslání zprávy v tomto programu je nejdříve koncept uložen do složky Pošta k odeslání a po odeslání je přesunut do složky Odeslaná pošta.

Tak se ale v tomto případě nedělo a pošta zůstávala po jejím odeslání stále ve složce Pošta k odeslání a s každou další odeslanou zprávou se odeslaly i všechny již odeslané zprávy z této složky. Není divu, že velké množství stejných mailů začalo adresátům trochu vadit a tak bylo potřeba nějak tento problém vyřešit.

Jako obvykle pomohlo pár dobře mířených dotazů na strýčka Google. Projel jsem několik anglicky psaných fór a došel jsem k jednoduchému řešení. Složka Pošta k odeslání je zastoupena souborem, do kterého program poštu připravenou k odeslání ukládá. Bohužel ani tento program není úplně bezchybný a tak se může stát, že se tento soubor zahltí a pak dochází k řešenému problému. Proto je potřeba tento soubor vymazat, aby si program vytvořil nový, se kterým nebude žádný problém. Jdeme na to:

  1. Kliknutím na tlačítko Odeslat a přijmout odešlete všechnu poštu.
  2. Vyhledejte si složku s datovými soubory programu Outlook Express, pokud nevíte kde ji hledat, klikněte v menu na Nástroje a Možnosti, na kartě Údržba klikněte na tlačítko Složka úložiště a dle uvedené cesty složku otevřete.
  3. Zavřete program Outlook Express
  4. Vymažte soubor Pošta k odeslání.dbx

Hotovo! Po novém spuštění programu bude vytvořen nový datový soubor a pošta bude v lepším případě chodit, tak jak má.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď