728b.gif

Oslavy 28.října v Praze s obrazovým zpravodajstvím

29.10.08 18:09 | Offtopic | autor: MichMach (profil) | Čteno: 54118x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

OslavyJiž tradičně se letos konala řada společenských akcí ke kulatému výročí vzniku Československa. Pražský magistrát penězi nešetřil, a tak jsme mohli zhlédnout první pořádnější posametovou vojenskou přehlídku. I přes zatažené počasí si řada lidí takovou událost nenechala ujít.

Městská hromadná doprava se díky tomu potýkala s problémem dopravit všechny zvědavce na stanici Dejvická. Ulice Evropská se stala na více jak hodinu svědkem pochodů a průjezdů aktérů události. Asi nejlepší výhled měly prestižní hosté z hlavní tribuny, mezi kterými nechybel ani prezident Václav Klaus s ministryní obrany Vlastou Parkanovou.

Ostatní divací obsadili z obou stran Evropskou třídu a několik šťastlivců se mohlo dívat z oken svých domovů. Myslím, že přehlídka splnila očekávání, jen bohužel pronajaté gripeny nebylo možno přes mraky vidět.

[nggallery id=2]

Už během jízdy policejních a záchraných jednotek se začali pozorovatelé z davu pomalu vytrácet. Pro nadšence se následně naskytla příležitost si bojovou techniku prohlédnout zblízka.

Další doprovodnou akci uspořádal Autoklub ČR, konala se projížďka veteránů centrem Prahy. V okolí od Příkopů k Jungamanovu náměstí našla místo řada prezentací věnující se vývoji naší republiky. V každém ze stánků bylo možno si připomenout typické znaky prokonkrétní dobu. Z profesního hlediska vysoce hodnotím apolitičnost a zaměření se na dobovou každodennost. Na Můstku jste si mohli postát ve frontě na banány či vyslechnou rozličné hudební interprety z pódia.

Nepřekvapí, že národního svátku využily k zviditelnění nejrůznější politické subjetky. K večerním hodinám se konal u pomníku Svatého Václava sraz Národní strany. Po hodině plamenných projevů celou akci ukončili úředníci z magistrátu za pomoci policie z důvodu rasistických a xenofóbních výroků.

Přes všechno se domnívám, že oslavy proběhly v důstojném duchu a ke spokojenosti většiny účastníků.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

7 odpovědí na článek Oslavy 28.října v Praze s obrazovým zpravodajstvím

  1. Wonderful story, reckoned we could comnibe a few unrelated data, nevertheless really worth taking a look, whoa did one learn about Mid East has got more problerms as well

  2. I feel satisfied after reading that one.

  3. Gee willikers, that’s such a great post!

  4. Your post is a timely contribution to the debate

  5. Smack-dab what I was looking for-ty!

  6. I wanted to spend a minute to thank you for this.

  7. I’m shocked that I found this info so easily.

Zanechat odpověď