728b.gif

Povídka – Bloudění v kruhu

07.11.08 00:33 | Kultura | autor: MichMach (profil) | Čteno: 2626x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

PovídkaPotácející se hledači zapomnění bloudí v krkolomných uličkách, nemohouce najít cesty ven. Jsou ztraceni ve městě a ztracenci sami v sobě. Občas narazí na pěkně oděný pár, co se naučil chodit v době. Jsou to elitní figurky na šachovnici, kde na lidstvo čeká neochvějně vlastní mat.

Na růžku se vystavuje obchodnice s láskou. Jednou si připustila ztrátu budoucnosti, a tak se alespoň soustředí na přežití. Pokud zrovna není častována obhájcem doby, zabloudí k ní hledači zapomnění. Právě oni se utíkají schovat ze žalu před nevyslovenými odpověďmi do klínů prodavaček citu.

„Odpusť maličká, že obsah z tvého pohárku tak nenasytně polykám, ale to já jen ze strachu, že bych náhodou už nemohl nikdy více.“ Kupující je rázem obdarován zoufalým však upřímným ruměncem na tváři své zpovědnice a několika polibky nad rámec dřívější dohody. Při jejich odloučení se mihne oběma v hlavách už několikrát zavrhnutá myšlenka na trvalé sjednocení, ji však přeruší přítomnost černého obhájce. Následují už jen řídké slzy naděje na strhané tváři ženy a nekonečný proud pláče uvnitř muže.

Ne a ne se rozednít, v kruhu prochází zdánlivě přizpůsobené zástupy. Při vykonávání bludné cesty pranýřují odpadlíky. My můžeme být svědky skutku jednoho z nich. Ateista prosí Boha o vykoupení ze zakletých rolí. Zbožného neznaboha zamrazila odpověď, že osvobození na nás čeká až po pádu černého krále.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď