728b.gif

Zajímavá stránka pro webdesignéry – XHTML Challenge!

19.02.08 08:25 | Internet, Tvorba webu | autor: Chates (profil) | Čteno: 2576x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

xhtmlchallVčera jsem při svém brouzdání internetem náhodou narazil na velmi zajímavý projekt s názvem XHTML challenge. Jedná se o velmi originální nápad. Uživatel má po registraci možnost vytvořit challenge (výzvu, soutěž chcete-li) mezi dvěma stránkami. Během několika minut se na stránce objeví výsledky. Ty obsahují různé informace, jako je doctype, validace kódu (počet chyb), délku obsahu a také poněkud zvláštní ohodnocení (Markup, Content, Whitespace ratio). Těžko říct, podle čeho se přesně toho ratio uděluje.

Po získání těchto hodnot lidé hlasují, která stránka se jim zdá z technického hlediska dokonalejší. Ta, která získá více hlasů, je označena ikonkou winner. Já jsem vytvořil challenge mezi pcblog.cz a blog.czhannes.com, který pravidelně navštěvuji. Markup ratio, tedy ohodnocení XHTML kódu má jednoznačně vyšší pcblog, zřejmě je to způsobeno menším počtem chyb, které zjistil validátor (pcblog – 22, gameblog – 96). Všechny tyto chyby jsem na pcblogu již opravil, ale na stránce se to stále neobjevilo. Uvidíme, zdali se to aktualizuje (autor tvrdí, že ano). Na druhou stranu game blog se svými 2036 články jednoznačně vede Content ratio. Podle mého je to způsobeno tím, že se na pcblogu zkracují články, takže je celkově na stránce méně textu. Whitespace ratio patří pcblogu, i když nevím přesně, o co se jedná. Snad nadbytečné mezery v XHTML.xhtmlchall01_big

Sám autor stránky (Valentin Agachi) se nechal slyšet, že pro tvorbu stránky použil svůj vlastní po domácku vytvořený PHP Framework. Valentin Agachi je takzvaný freelancer. Tímto pojmem se označují nezávislí tvůrci internetových stránek pracující na volné noze. Agachi dále slibuje rozšíření automaticky získávaných informací o přidaných stránkách.

Na internetu existuje spousta CSS galerií, ale velmi málo se zajímá o to, co se skrývá pod rouškou designu

Já nebyl srab a hlasoval jsem pro pcblog :-). Zvrátit to můžete už jenom vy! Hlasujte zde.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď