728b.gif

Vista Pain #3 – Jak vypnout režim spánku?

02.03.08 18:32 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 7322x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

vistaPainKromě všemožných vylepšení ve Windows Vista se tyto vyznačují také některými přepracovanými dialogy nastavení.

Vedle kompletně nového Centra sítí a sdílení doznala asi největší změny správa napájení, která se tentokrát už neschovává pod spořičem obrazovky, ale má celou vlastní sekci. Zde je možno nastavit mnoho aspektů chování Windows v různých úsporných režimech, nicméně z nějakého podivného důvodu zmizela položka umožňující deaktivaci Hibernace (režimu spánku), tj. stavu, při kterém se místo ukončení relace Windows uloží obraz RAM na pevný disk a poté dojde ke kompletnímu vypnutí počítače.

Microsoft dokonce Hibernaci nasadil jako hlavní vypínací tlačítko ve Start nabídce, čímž se zřejmě tuto metodu vypínání snaží prosadit u co nejvíce uživatelů. Nebudu zde rozebírat výhody/nevýhody této funkce, jasné ale je, že ve chvíli, kdy máte hodně RAM (4 či více GB), může být přítomnost hiberfile.sys na partition s Windows značnou přítěží (o to více, že hiberfile.sys narozdíl od pagefile.sys ani nejde přesunout).

Naštěstí je však možno se Režimu spánku stále zbavit, i když je třeba opět šáhnout po známe Příkazové řádce, tentokrát stačí jednoduchý (opět permanentní) příkaz: powercfg -h off

Po restartu systému by měl hiberfile.sys z disku zmizet, pokud ne, je možno jej bez problémů odstranit.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek Vista Pain #3 – Jak vypnout režim spánku?

  1. Ve Win7 toto zakáže režim hybernace, ale ne režim spánku. Jak mohu zakázat režim spánku? Tedy jeho spuštění ze start menu.

Zanechat odpověď