728b.gif

Miranda – pár šikovných pluginů #2

04.03.08 23:45 | Internet | autor: DXP (profil) | Čteno: 3893x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Miranda LogoV první části svého článku o Mirandě a jejích pluginech jsem se zmínil o těch, které by se daly označit za „must-have“. Doplňky, o kterých se zmíním dnes, tak užitečné již nejsou, nicméně mohou uživateli poskytnout zajímavé informace o jeho komunikaci a kontaktech.

HistoryStats

Pokud trávíte čas na ICQ i jinak než pouze praktickou komunikací, resp. nemáte problém se zajímavému tématu věnovat i celou noc, mohl by vás zaujmout tento doplněk. HistoryStats dokáže přečíst a zpracovat váš profil a ve formě .html souboru vygenerovat přehledné statistiky vaší komunikace (s kým si povídáte nejvíce, kolik jste nachatovali kB (nebo MB), jaká slova jste nejčastěji používali) včetně grafů zobrazujících hodiny dne, kdy jste byli nejaktivnější, a samozřejmě shrnutí, kolikže jste celkem strávili u Mirandy času.

Tento plugin přirozeně není na denní použití, nicméně jednou za čas může být zajímavé se na některé statistiky podívat (popř. porovnat se svými přáteli).

HistoryStats

Fingerprint

FingerprintTento plugin umožní uživateli vidět, jakého klienta (nejen ICQ) používají lidé v jeho Contact Listu. Praktického využití pro tento doplněk človek moc nenajde (snad jen, aby se vystříhal použití diakritiky, až bude psát majiteli Trillian wink.gif ), přesto je ale hojně využíván mnoha uživateli Miranda.cz fóra i tvůrci Miranda packů. Je třeba také dodat, že pro funkční Fingerprint je třeba vlastnit Contact List, který umožňuje zobrazení dalších ikon. Nejsem si jistý, jestli se k této feature dopracoval Clist Classic, rozhodně ale podporu najdete např. u Clist Modernu.

Informer

Někdy nastane situace, kdy čekám na určitou osobu, až přijde na ICQ, nicméně vím, že bude mít zpoždění, a nechce se mi monitorovat Contact List, kdy konečně zezelená její kytička. Od toho je tu jednoduchý plugin Informer, který umožní zvolit uživatele, u nichž bude sledována změna stavu, a jejichž příchod (popř. vstup do vámi zvolených stavů) bude oznámen vybraným zvukem. Označení uživatele se provádí velice jednoduše přes kontextové menu přímo nad kontaktem (položky Notify Me, takže není problém si vybrat požadovaného známého jen na jeden večer a nadále nebýt obtěžován zvukem jeho příchodu.

Informer

MenuItemEx

Pokud vlastníte v Mirandě alespoň 25 pluginů (včetně těch nekolika základních), dostanete se určitě do situace, kdy kontextová nabídka u kontaktu (viz výše) nebo hlavní menu nabrala nemožných rozměrů, protože hodně doplňků přidává do různých nabídek ještě své položky, které často většina uživatelů vůbec nevyužije. V jedné rané verzi jistého Miranda packu mělo takové menu dokonce něco málo přes 40 položek. K pročištění, resp. editaci potom slouží plugin MenuItemEx, díky kterému je možno všechny nabídky v Mirandě libovolně upravit – odebrat nepotřebné věci, naopak často používané položky umístit nahoru či dolů. Samozřejmostí je také vkládání vlastních příkazů nebo oddělovačů.

MenuItemEx

Ačkoliv je jasné, že výše uvedené pluginy se svým významem nemohou rovnat těm z první části mého článku, je možné, že někteří Miranda-kutilové využijí možnosti, které jim tato várka doplňků nabídne.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď