728b.gif

The Man From Earth

12.11.08 16:45 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 4294x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

The Man From EarthZnáte onu kategorii filmů, jejíž příslušníci se vyznačují tím, že Vás baví tak moc, že je úplně jedno, jak dlouho snímek trvá nebo jak pohodlně se Vám sedí? Soustředíte se na děj víc, než na to, že u sousedů hoří, kolem domu krouží požární vrtulníky a hasiči ve snaze zachránit sedačku prorážejí zeď do Vašeho bytu. Jediné, na čem záleží, je, jak to dopadne. A kdyby mohl člověk v transu koukat hodiny a hodiny, nenabažil by se.

Naposledy jsem měl podobný pocit z Temného rytíře. U titulků mi skutečně bylo líto, že Nolanův akční kus s až neuvěřitelně lidským rozměrem končí. A stejné pocity mne opanovávaly i zhruba před rokem, když jsem zhlédl v našich krajích poměrně neznámý snímek The Man from Earth (český překlad je poněkud jalově znějící Pozemšťan). Před pár dny jsem si ho zopakoval, a tak můžu sdělit opět čerstvé dojmy.

David Lee Smith

Komorní rok starý film staví zejména na velice civilních hercích. Musel bych sedět na doživotí, kdybych prozradil i jen něco málo z děje. Zkazil bych tak naprosto famózní divácký prožitek, který se ve snímku skrývá. Rozlučkový večer se stěhujícím se profesorem Johnem Oldmanem (David Lee Smith), na kterém se sejdou jeho kolegové a přátelé, málokdy opustí jednu místnost a hned zkraje nabere překvapivý směr.

The Man From Earth

Jedná se o dokonalý důkaz toho, že pro natočení poutavého příběhu není třeba milionů dolarů na speciální efekty a předražené herecké hvězdy. Silná podívaná se dá vytvořit také dialogy a přesvědčivostí. Hlavně ale dobrým nápadem z hlavy scénáristy Jerome Bixbyho.

What's so funny?

Je jasné, že se film Richarda Schenkmana určitě nezalíbí každému. Podle dobrého hodnocení na filmových portálech se ale dá soudit, že své publikum si dozajista našel. Věřím, že pokud patříte mezi osoby, které jsou otevřeny i netradičním úvahám a rádi se zamyslíte směrem „co kdyby…“, The Man From Earth Vás dozajista uzemní a okouzlí.

Hodnocení

pcblog.cz: 8.5 z 10
csfd.cz: 82%
imdb.com: 8.1 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek The Man From Earth

  1. I já jsem měl možnost shlédnout tento film…. nesouhlasím však s přirovnáním k Temnému rytíři. The Man Ftom Earth je film, který je do poslední chvíle zahalen tajemstvím, narozdíl od Nolanova počinu, který, ať už se budete upoutávkám na něj nebo trailerům vyhýbat jakkoliv, přináší jisté očekávání…. pořád jde totiž o filmovou verzi komiksu. The Man From Earth vám sice již od první chvíle dáva jasné indicie, ale i přesto nemůžete absolutně tušit, co se stane v příštím okamžiku….

Zanechat odpověď