728b.gif

Oživený blog – Pcblog Revived!

14.09.09 22:00 | Offtopic | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 3188x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

fireworksJe tomu již řada měsíců, co jsme se z důvodů studijních či pracovních omlouvali a dávali na vědomí, že minimálně po krátkou dobu nebudeme schopni přinášet články a novinky v takovém rozsahu a s nasazenou kadencí. Z krátké doby se ale staly dlouhé měsíce, návrat k pravidelné starosti o Pcblog byl tvrdší den za dnem.

Práce nám neubylo, ba naopak, přesto jsme však neustále udržovali naději, že se k blogu opět postavíme čelem. Zároveň ale bylo jasné, že pokud máme pokračovat, musíme vyřešit všechny neduhy, jimiž naše společné děcko trpělo. Problematické a smrtelně zpomalující skripty pro výpočty zobrazení, provizorní administrace a tak dále. Přes půl roku se více povídalo, než dělalo. Až v létě se dala kola do pohybu a zde je výsledek, oživený blog – Pcblog Revived.

Na první pohled neprošel žádnými závažnými změnami, grafika je pořád stejná. Největší rozdíl je ve zcela nových vnitřnostech, tedy v systému, na kterém blog běží. S tím doznala rozšíření i funkcionalita, levý sloupec nyní poskytuje o trochu více informací, než v původní verzi. Novinkou je hodnocení jednotlivých článků a možnost jejich sdílení např. pro sociální sítě.

Grafické nastylování prvků na stránkách není k dnešnímu dnu dotažené do konce, spuštění nové verze to ale nebrání. Dobrou zprávou je, že staré odkazy na články jsou do jednoho přesměrovávány na jejich nové verze, proto ani po čase ve fórech atp. neztratí účinek.

Pokud je někdo pravidelným návštěvníkem, mohl by si vzpomenout, že na původním blogu se nacházelo téměř tři sta článků, přičemž zde jich je o necelou třetinu méně. Důvody jsou dva. První – většina Chatesových článků ještě nebyla přenesena, ale nebojte se, pracuje se na tom. Druhý – některé články, jako třeba aktuální kinonovinky, bylo k ničemu stěhovat, protože už by je stejně nikdo nečetl, čest jejich památce.

Jistě teď nemůžeme říci, že se vracíme k systému šest článků za týden, to se zkrátka NEDÁ zvládnout. Budeme se ale snažit, aby oživený Pcblog nestrádal týdny prázdnotou. A pamatujte, pokud si i někteří z Vás myslí, že mají co říci, nebojte se dát nám vědět – i vy můžete psát na pcblog.cz.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

3 odpovědí na článek Oživený blog – Pcblog Revived!

 1. No vidim ze nelenite panove, teda nevim jak bude stihat prispivat v takovem pracovnim nasazeni ale drzim palce. PC blog se stal zdrojem par velice zajimavych informaci, takze budu rad kdyz se k tomu pridaji i dalsi:)

 2. „Dobrou zprávou je, že staré odkazy na články jsou do jednoho přesměrovávány na jejich nové verze, proto ani po čase ve fórech atp. neztratí účinek.“
  Nenašel jsem – marně hledám následující:
  http://pcblog.cz/clanek/187/jak-na-pruhledne-png-v-internet-exploreru-6-a-5-5-format/
  http://pcblog.cz/clanek/230/jak-na-pruhledne-png-v-internet-exploreru-6-pomoci-jquery-ifixpng/
  http://pcblog.cz/clanek/333/pruhledne-png-v-ie6-ie7-js-jednoduchy-zpusob/

 3. Dobry den, omlouvam se za castecnou dezinformaci.
  Clanky, ktere zminujete, jejich autor (Chates) stale jeste presouva. Doufame, ze alespon ty hodne vyhledavane se tak na puvodnich odkazech objevi co nejdrive.

Zanechat odpověď