728b.gif

67 nejvlivnějších filmů historie

19.04.09 23:18 | Kultura | autor: TeeJay (profil) | Čteno: 3297x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Od roku 1895 až po 1999 vybral autorský tým z webu totalfilm.com všechny filmy, které se nějakým způsobem podílely na vývoji kinematografie, ať již skromnými honoráři herců nebo rekordními litry prolité krve. A že vybírali správně a důkladně, o tom se můžete přesvědčit na vlastní oči ZDE.

Psal se rok 1895, když byl 22.března vydán první film vůbecExiting The Factory (Opouštění továrny). Pro všechny fanoušky Pixaru a jejich děl bude jistě významným rokem 1914, kdy se světu představil animovaný Gertie The Dinosaur (Dinosaurus Gertie). Až v roce 1944 je šance se podívat na jiný film, než  černobílý, vychází totiž Meet me In St Louis (Potkáme se v St Louis).

V podobném duchu se prokousáváme desetiletími důležitých filmů, z nichž každý přispěl k vývoji jinou cestou. Linie je zakončena kultovním Matrixem, ten byl svého druhu naprostým unikátem.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď