728b.gif

Axesstel MV110H – Chyba při instalaci Axesstel Manageru

22.09.09 22:36 | Hardware, Internet | autor: DXP (profil) | Čteno: 5649x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Axesstel MV110HDva dny před tím, než se mi do rukou dostal úžasný CDMA modem od společnosti Axesstel, mi známý psal, že má problém s jeho instalací. Konkrétně se mu nedařilo nainstalovat doprovodný software Axesstel Manager, který hlásil chybu Error 1327. Invalid Drive: C:\

Rychlý průzkum odhalil, že dotyčný nedisponuje diskem C:, Windows má bůhvíproč umístěna na E:. Řešení je tedy nasnadě.

1) Pokud vaše Windows vůbec disk C: nemají, stačí si vytvořit na libovolném disku nějaký adresář, třeba Temp. Následně jej pomocí utilitky subst z příkazové řádky dočasně namapujete na písmeno C:. Celý příkaz bude vypadat následovně:
subst c: E:\Temp
2) V případě, že C: je obsazeno nějakým zařízením, na které nelze v danou chvíli zapisovat (třeba optická mechanika), je třeba toto písmeno na chvíli uvolnit. Toho docílíte přes Správce disků:
pravým tlačítkem myši na Tento počítač -> Spravovat -> Úložiště -> Správa disků
Zde si najděte problémový oddíl a přes kontextovou nabídku (Změnit písmeno jednotky) jej na chvíli odsuňte „pryč“ (varování o potenciální nefunkčnosti aplikací si nevšímejte, po instalaci Manageru si můžete stejným způsobem nastavení vrátit do původního stavu). Poté již můžete použít postup v kroku 1).

S namapovaným adresářem již instalace proběhně v pořádku a tento je možno po instalaci odstranit. Mapování rušit netřeba, je pouze dočasné a s restartem Windows zmizí.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď