728b.gif

Microsoft Innovation days 2009

04.10.09 17:03 | Tvorba webu | autor: Chates (profil) | Čteno: 2524x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (2 hlasů, prům.: 4.50)

innovationDaysMinulý čtvrtek jsme společně s Willy.Wonkou strávili odpoledne v pražském hotelu Clarion, kde se konala Partnerská konference firmy Microsoft. V rámci celé konference probíhalo několik akcí najednou – System Builder & Reseller, Solution Partners, Microsoft Dynamics a pro nás nejzajímavější Innovation Days, která se týkala webových firem a vývojářů.

Na konferenci jsem se těšil celý týden. Čekal jsem něco jako WebExpo, zaměřené pouze na Microsoft produkty, tedy více méně objektivní postoj. Bohužel, už hned v úvodu musím říct, jak moc naivní jsem byl.

První přednáška popisovala výhody Microsoft Partner Network a představila zbrusu novou službu WebsitePark. Ta nabízí začínajícím webovým agenturám produkty Windows Server 2008, Windows Vista/7, Microsoft Office 2007, Microsoft SQL Server 2008, Expression Studio 3, Share Point a další za zlomek jejich skutečné ceny. Podmínkou je jejich aktivní využívání.

Další přednášky se věnovaly Dynamics CRM a virtualizaci s Hyper-V na Windows Serveru 2008. Tady přednášející vycházel z toho, že všichni vědí, o co se jedná a spíše přinášel přehled novinek a to dost ubíjející formou.

Po vynikajícím obědě následovaly pro mě osobně nejzajímavější přednášky. Jako první přišel Microsoft SharePoint v podání Štěpána Bechynského (články autora na zdrojak.cz). Čekal jsem představení základních funkcí, nebo úvod, co to tedy vůbec je. Místo toho jsem dostal ukázku toho, jak na SharePointu postavit novou aplikaci. Tady jsem měl největší problém udržet pozornost, protože se jednalo skutečně o hypnózu hadů. Podotýkám, že jsem zvyklý na přednášky z ČVUT, takže všechny ostatní museli vynést v pytlích.

Ze mdlob mě dostala přednáška o Expression Studiu 3 a Silverlightu 3. Což je přímá konkurence balíku od Adobe a technologii Air či Flex. Čekal jsem alespoň zmínku o konkurenci, či nějaké srovnání, co tedy Microsoft přináší navíc. Nedostal jsem ani jedno. Nebyla to objektivní přednáška, byla to nestoudná reklama. Nejvíce mě nepřesvědčily následující prohlášení:

  • „V Expression Web 3 je úžasná funkce SuperPreview, se kterou můžete okamžitě vidět, jak stránka vypadá v různých prohlížečích. Funguje jen pro Internet Explorer 6, 8 v IE7 kompatibility módu, 8 a Firefox 3.5.“
  • „Silverlight má nainstalovaný každý třetí člověk a každý rok počet uživatelů stoupá o 1%!“
  • V Silverlightu je napsaná nová aplikace pro lékárny a nemocnice v ČR. Zástupce nejmenované společnosti, která za projektem stojí, nám vykládal, jak je Silverlight úžasný. Willy.wonka se hned obratně tázal „Můžu se zeptat, proč jste si vybrali Silverlight a ne konkurenční Flash/Air/Flex?“ Odpověď: „Noo, my jsme ten Flash vůbec neuvažovali. Uměli jsme programovat v C Sharpu, takže jsme se nemuseli učit nic nového.“

Netvrdím, že je Silverlight špatný, nebo horší než konkurence. Říkám jen, že mě tento výstup opravdu nepřesvědčil.

Po této přednášce jsme s úsměvem na tváři a nacpanými žaludky opouštěli Clarion. Už teď se těšíme na WebExpo 2009, které proběhne 16-18.10. na ČZU. Přednášku o Silverlightu 3 asi vynecháme (nicméně zajímavá určitě bude diskuse na téma Silverlight vs. Flex+Air vs. JavaFX vs. HTML5+JS v pátek 16.10. 18:30).

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď