728b.gif

Pandorum

08.10.09 23:41 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 3310x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

PandorumUž je to pěkná řádka týdnů od doby, kdy jsem psal poslední recenzi. Kdo ví, jestli za dlouhou pauzou stál neuspokojivý stav Pcblogu, lenost, nebo nejspíš obojí dohromady (chuť párkát byla). Ačkoliv si nemyslím, že by moje postřehy snad někdo postrádal, chtěl bych si textové utřídění vlastního názoru občas dopřát. V rámci tréniku se v krátkosti hodí nepříliš sledovaný sci-fi horor Pandorum.

Když se zopakuje sousloví sci-fi horor, vybaví se mi bezprostředně dva snímky – Vetřelec a Horizont událostí, kult plíživého strachu a rozporuplnost se spoustou otázek. Pandorum se snaží brát z každého trochu a přimíchat akci. Všechny ingredience se pak promíchají a vznikne… průměr.

Vojín Bower (Ben Foster) se probudí v šoku v hibernační komoře. Vypadne do tmy vesmírné lodi a s provizorním zdrojem světla hledá někoho, kdo by mu pomohl s rozlousknutím krátkodobé pohibernační amnézie. Krátce po něm procitne ještě poručík Payton (Dennis Quaid), ani on však nemá informací o cíli mise nebo současném stavu na rozdávání. A kam zmizeli další cestující obřího plavidla?

Pandorum - BowerZjištění dvou nejzásadnějších faktů naštěstí netrvá dlouho. Bower a Payton na lodi nejsou sami, ani jeden z nich ale neskáče radostí ze společnosti dva metry do vzduchu. Co se to po palubách lodi Elysium pohybuje, je záhada. Najisto však nejde o kamarádská stvoření se zájmem o přátelský potlach. Druhým trnem v patě dvojice vojáků je zjevně selhávající reaktor, jenž by mohl brzy přivést ke zkáze celý kolosální stroj. Kudy z toho ven?

S pokračujícím dějem se párkát stane, že zapochybujete o tom, jak snadno se některé věci (úniky) charakterům daří a jestli to vlastně celé dává kolem a kolem smysl. To ale v žánru není koneckonců žádná novinka – naopak, k dobru se v tomto ohledu dá přičíst, že většinu nadhozených otázek ma film snahu zodpovědět. Sledujete tak lepší průměr, který diváka neurazí, ale naprostá nutnost vidět ho úzce limituje k nule.

Hodnocení

pcblog.cz: 6.5 z 10
csfd.cz: 81%
imdb.com: 7.2 z 10

Pandorum

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

2 odpovědí na článek Pandorum

  1. That’s more than sesnblie! That’s a great post!

  2. U1H190 cmjbanlfwnzy

Zanechat odpověď