728b.gif

Frequently Asked Questions About Time Travel

10.10.09 11:59 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2456x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Frequently Asked Questions About Time TravelCestování časem je jednou z nejoblíbenějších myšlenek science fiction a odráží se mnohokrát také ve filmové tvorbě daného typu. Co se kritiky týká, více se mu ale daří v odlehčenějších zástupcích žánru (skvělá Zemeckisova trilogie Návrat do budoucnosti), neboť u komedie je přeci jen jednodušší odpustit nějaké ty logické přehmaty.

Solidních filmů s kvalitním scénářem a vážnou zápletkou stavějících na přeskakování časovými rovinami je už méně, doporučit se dá například Dvanáct opic.

Britský snímek Frequently Asked Questions About Time Travel (Často kladené otázky o cestování časem) patří do škatulky komedií, ačkoliv o žádnou třeskutou legraci vskutku nejde. Roy (geek, hraje ho Chris O’Dowd) přišel o místo průvodce (nebo něco takového) v dětské pouťové atrakci představující vesmírnou loď se schopností přemisťovat se po časové ose. Jeho dva kamarádi Toby (geek, podoba Marca Wootona) a Pete (anti-geek, Dean Lennox Kelly) pracují tamtéž – rozdávají letáky převlečení za dinosaury.

Po těžkém dnu se uchýlí do blízké, typicky anglické hospůdky, kde rozmlouvají nad otevřeným dopisem Hollywoodu, který by podle jejich mínění neměl točit takový odpad. V první řadě se s Royem dá do řeči dívka Cassie (Anna Faris), která mimo jiné tvrdí, že přišla z budoucnosti, čemuž se hoši ještě rádi pousmějí. Když se však Pete vrátí ze zaplivaného záchoda s očima navrch hlavy, neboť podle svých slov právě viděl neveselou budoucnost, nevěřící spolusedící se vydají za dveře s panáčkem, aby vyvrátili jeho tvrzení, a spadnou do kolotoče času.

 Frequently Asked Questions About Time Travel

Kolotoče, který je především krátký. Bezpochyby by si každý, koho bude sledování snímku bavit, přál, aby se přidal aspoň jeden paradoxík, další smyčka nebo cokoliv v tomto smyslu. Děj se dá jinak označit jako dobře vystavěný, chytře do sebe zapadá. Směrem ke konci je ale škoda, že najednou tušíme, jak krapet klišovitě to dopadne, a předtitulkové „znovuotevření“ už tomu nijak nepomůže.

Beztak se ale těmi kraťoučkými třiaosmdesáti minutami docela dobře zabavíte – vždyť tenhle vesmír musí mít smysl pro humor, když umístí časoprostorovou anomálii na záchod.

Hodnocení

pcblog.cz: 6.5 z 10
csfd.cz: 74%
imdb.com: 7.2 z 10

 Frequently Asked Questions About Time Travel

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď