728b.gif

Novoroční ohňostroj – Letná 1.1. 2008

01.01.08 23:48 | Kultura | autor: Longer (profil) | Čteno: 1866x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

OhňostrojJako každý rok se i letos v Praze uskutečnilo přivítání nového roku v podobě slavnostního ohňostroje. Celá světelná šou začala jako obvykle 1.1.2008 v 18:00 v prostoru za metronomem na Letné a trvala něco málo přes 16 minut. Bylo k vidění mnoho efektů, které měly v tento den v České Republice premiéru, jelikož byly u nás povoleny teprve nedávno. Podle dostupných informací se částka zaplacená za tuto parádu vyšplhala k 1.5 milionu Kč a byla spolufinancována několika sponzory a magistrátem hl. m. Prahy, který přispěl 300 tisíci Kč.

Nutno konstatovat, že Dopravní podnik po zkušenostech z minulých let opět nezvládl dostatečně posílit městskou hromadnou dopravu, takže cesta na Náměstí Republiky byla velmi nepohodlná. Jako své pozorovací místo celé akce jsem si vybral prostor před nemocnicí Na Františku, kde byla omezená doprava, takže se mohli pozorovatelé rozptýlit přes celou silnici a očekávat vzlétnutí prvních světýlek na oblohu.

Celkově na mě letošní ohňostroj působil velmi uceleně a nutno konstatovat, že každým rokem přibývá mnoho nepochopitelných efektů, jež jsou vyslány do vzduchu nad Prahou. A co bych to byl za člověka, kdybych se o některé z nich s našimi čtenáři nepodělil, dále už jen obrazem:

[nggallery id=1]
336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď